dřevostavba

Výhody a nevýhody dřevostavby

Mnoho lidí si dnes půjčuje hypotéku. Není se čemu divit – buď teď, nebo nikdy. Hypotéka je teď sice ne zrovna výhodná, ale rozhodně je dobré si ji vzít teď, protože potom na ni podle všeho dosáhne jenom vyšší třída. Pokud jste si tedy rozhodli vzít hypotéku, buď si dům či byt kupujete, nebo jste se rozhodli si svůj vlastní příbytek postavit. Jestliže si ho chcete postavit, pak možná zvažujete, jestli si postavit klasický betonový dům nebo jestli zvolit raději rychlejší dřevostavbu.

V současné době jsou většinou oblíbené dřevostavby. Ovšem i tento způsob bydlení má svá pro i proti. Jako to tedy jsou? Přečtěte si následující výhody a nevýhody, které vám rozhodně pomůžou v rozhodování, zda-lise pustíte do dřevostavby či jestli zvolíte klasický betonový dům.

Jaké jsou výhody dřevostavby?

Mezi jasné výhody patří to, že se jedná o rychlou stavbu. Stačí si koupit pozemek, zasvětit firmu a za zhruba tři měsíce můžete bydlet. Rychlost je tedy to, co tu jednoznačně vede a proč je tato stavba dnes tak populární. Podle aktuálních odhadů je dřevostavba dnes populární hlavně u rodin s více dětmi. Hrnou se do ní například rodiny s pěti členy. Je to však možná proto, že je dřevostavba i levnější.

Jaké jsou nevýhody dřevostavby?

Samozřejmě většinou je tou hlavní nevýhodou to, že si musíte najmout firmu. Samozřejmě to jde i tak, že si dům vybudujete sami, ale u dřevostavby je lepší si někoho najmout. Mezi další nevýhody se řadí například to, že pokud se rozhodnete pro patrovou dřevostavbu, většinou vám schodiště zabere hodně místa. Musí mít dobrou konstrukci a musí mít pevné základy. Není to jako u klasického zděného bytu, kde si i schody často vybetonujete.

Ať už se však rozhodnete jakkoliv, vždy přemýšlejte nad kvalitou jako takovou. Pokud vám bude dům někdo stavět, zhodnoťte si kvalitu společnosti, dejte dohromady všechny recenze od minulých klientů. Rozhodně se nepouštějte do spolupráce s někým, o kom nejste stoprocentně přesvědčeni, že s ním chcete spolupracovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *