atriový dům

Jak vypadá atriový dům?

Současné módní trendy se týkají velice často i bydlení. Do kurzu přichází řada nejrůznějších doplňků, které rozhodně nesmí chybět ve vaší domácnosti. Ovšem mimo to se do kurzu dostávají i různé obklady nebo motivy obložení, které jsou například nejvhodnější pro koupelnu. Mimo to se řada novinek týká i stavby jako takové.

Aktuálně se v mnoha časopisech o bydlení dočteme o tom, že je dobré si pořídit dům ve stylu krabice. Krabicové domy jsou aktuální hit číslo jedna, ale v současné době tomuto hitu šlape na paty takzvaný atriový dům. Tento dům je však pro mnohé lidi naprostou záhadou – co to tedy je?

Nebojte se ekologické architektury

Takový atriový dům je většinou nízkoenergetický, což znamená, že je naprosto ekologický. Díky tomu, že se v současné době dbá na ochranu přírody a na podobné věci, je tento ekologický dům poměrně velice žádaným zbožím na současném trhu. Většinou vychází z principů sakrální geometrie a učení feng šui.

Jak takový atriový dům vypadá?

Atriový dům má svou danou strukturu a design. Většinou je tvořen ovály a kruhy, které jsou základními tvary obytného prostoru. Pokud by vás zajímalo dispoziční uspořádání, pak základe je hlavně kvalitní přízemní nízkoenergetický prstenec, který tvoří tu hlavní část celého obytného prostoru. Většinou jsou tyto domy navrženy jako vícegenerační a mají dva boční vstupy – aby jedna generace mohla chodit jedním vstupem a druhá tím druhým.

Jedna velká místnost bývá mnohdy využívána jako ateliér nebo třeba jako dílna, ale v současném světě, v němž je oblíbené fitness, se zde staví tělocvična. Okrouhlá chodba bývá s výhledem do zahrady, tedy bývá většinou prosklená.

Hlavními předpoklady je hlavně volnost a lehkost. Velký důraz se klade na to, aby uvnitř celého domu byla takzvaná vitální energie – proto se tento dům orientuje podle pravidel feng šui. Obyvatelům domu se zde musí dobře žít – spokojeně a hlavně šťastně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *