Jak vybrat vhodný křovinořez

Jak vybrat vhodný křovinořez

Při práci na zahradě oceníme mít při ruce rovnou několik pomocníků. Vedle klasické zahradní sekačky, která se postará o dokonalý trávník je dobré mít při ruce také kvalitní křovinořez, který zastane kus práce jak na menších, tak na větších zahradách či pozemcích. Oceníte ho i při práci ve svažitých terénech, kde jsou nálety dřevin, či v lesích, jež vám rostou za domem. 

Abyste společně s křovinořezem zastali opravdu kus práce, vyplatí se mít po ruce skutečně kvalitní stroj, který nebudete chtít po pár použitích vyhodit z okna. Proto si před koupí tohoto pomocníka zodpovězte několik otázek, a to:

  • Jaký typ porostu a v jak svažitém terénu budete sekat?
  • Jak často budete křovinořez používat?
  • Jak rozsáhlou plochu budete sekat?
  • Potřebujete hlučného nebo spíše tiššího společníka? 
  • Jak těžký stroj unesete?

Vyznejte se v typech

Stejně jako při výběru klasické sekačky na trávu se i v případě výběru křovinořezů setkáte s mnoha typy. Existují benzínové, elektrické a také akumulátorové alternativy, z nichž si stačí vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. 

Obecně platí, že benzínové se hodí na zahrady nebo pozemky, kde nemáte k dispozici elektřinu, respektive které jsou tak rozsáhlé, že natahování kabelů se zkrátka nevyplácí. Jsou většinou typické svým vynikajícím výkonem i robustní konstrukcí. 

Elektrické jsou opatřeny přívodním kabelem a k jejich fungování potřebujete běžnou zásuvku. Jsou však poměrně lehké a pyšní se tichým chodem. Pokud si tedy nemůžete dovolit příliš hlučné sečení, je elektrická alternativa pro vás tou pravou. 

Co se týče akumulátorových křovinořezů, jejich hlavní předností je mobilita. Dále taktéž tichý chod a to, že ke svému fungování nepotřebuje ani napájecí kabel, ani palivo. 

Co sledovat při výběru křovinořezu

Při výběru se dívejte na několik parametrů, respektive vlastností či kritérií. Spadá sem výkon motoru, dále objem motoru, také kroutící moment motoru a hmotnost. Dalším důležitým parametre je šířka záběru a typ rukojeti, dále pak dostupnost servisu a náhradních dílů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *