Pelíšek pro psa

Vybíráme pelíšek pro pejska tak, aby ladil do interiéru

Máte nebo teprve si pořizujete pejska? Ať už se nacházíte v jakékoli fázi, je třeba mu pořídit pelíšek, který bude jeho útočištěm, jeho místem na spaní či věcí, kde bude mít své místo, když mu to přikážete. Pelíšek pro pejska však není lehké vybrat. Je nutné dbát na mnohá kritéria, která mnozí majitelé pejsků zanedbávají a zapomínají na ně. Abyste tedy vybrali pelíšek pro svého pejska vhodný, poradíme vám. Dbát se samozřejmě musí i na design, díky němuž bude ladit do každého interiéru, ale nesmí se podceňovat i jiná mnohá kritéria a vlastnosti.

Hlavně, ať zapadá do interiéru

Mnozí majitelé psích čtyřnohých mazlíčků si od pelíšku slibují zejména jednu věc, a tou je to, ať hlavně zapadá do interiéru. V současné době se vyrábí takové pelíšky, které zapadají do každé domácnosti, ať už je zařízena do jakékoli barevné kombinace. Lidé dnes preferují zejména šedé kombinace, ale najdete na trhu i jiné, zajímavější a pestřejší pelíšky, které si pejsek zamiluje už jenom pro svou barvu.

Jak jsme však zmínili, design není to nejpodstatnější a to nejdůležitější, na co dbát při výběru pelíšku. Dbejte také na jeho zpracování.

Kdy volt oválný pelíšek a kdy boudičku

Na trhu naleznete mnohá zpracování pelíšku pro psy. Nejčastěji si kupujeme oválného nebo hranaté pelíšky, které jsou nízké, jenže tyto pelíšky se hodí jen do místností, které jsou vytápěné. Pokud je v nějaké místnosti chladno a pokud je v místnosti průvan, volte raději vyšší pelíšky, jako jsou boudy nebo kapsy, v nichž bude pejskovi dobře a teplo.

Jaký materiál volit?

Důležité je i materiál, z něhož je pelíšek vyroben. Zde se musí majitelé zaměřit na svůj vlastní pocit. Pokud je pelíšek na dotek příjemný jim, bude příjemný i jejich domácím mazlíčkům. Obecně se nevyplatí koupit příliš měkký, ani příliš tvrdý pelech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *