Znaky skandinávského stylu: vneste do svého domu sever

Znaky skandinávského stylu: vneste do svého domu sever 

Skandinávské bydlení je v posledních letech velmi populární a nelze se tomu divit. Vnáší do interiéru severský klid, přesto sofistikovanost, která se neokouká ani po letech. V případě, že přemýšlíte nad tím, že si skandinávský styl vnesete i k sobě domů, pojďme se podívat na několik charakteristických znaků, dle kterých interiér zařizujte. 

Minimalismus a funkčnost 

Abyste mohli svůj dům nebo byt proměnit do skandinávského bydlení, musíte vědět, co to vlastně takové skandinávské bydlení vlastně znamená. Mluvíme o kombinaci minimalismu a funkčnosti, zároveň se do interiéru vnáší kapka pragmatičnosti, čistoty a také estetiky.  

Přesto všechno je však interiér velmi jednoduchý, i když se v něm nachází několik klíčových prvků. Pojďme se s nimi seznámit.  

Dřevěné podlahy 

Mezi typické prvky skandinávského stylu, které zde mají skutečně své místo, patří dřevěné podlahy. Pokud budete chtít napodobit tento styl, použijte v nejlepším případě světlé odstíny dřeva. Skandinávské bydlení hraje na světlo a temnota zde nemá své místo.  

Podlahy z dubového dřeva nebo v jiných popelavých odstínech umí rozzářit skutečně celý interiér. 

Hladké povrchy 

Kromě dřevěných podlah myslete také na to, že co zde má své místo jsou hladké povrchy. Pakliže se budete zrovna prodírat obchody s nábytkem, hledejte co nejjednodušší materiály, jemné barvy, hladké lamináty nebo různé tlumené odstíny.  

Hladké povrchy podtrhnout jednoduchost a minimalismus skandinávského bydlení, což je přesně ten efekt, kterého chcete docílit. 

Čisté linie 

A tím se zároveň naladíte na vlnu čistých linií, jež také v takovém příbytku mají své místo. Ať už zrovna vybíráte nábytek, okna nebo doplňky, vždy hledejte čisté a přímé linie působící vkusně, osobitě a svérázně. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *