Jak moderně zařídit obývák

Triky, jak zařídit obývací pokoj

Máte pocit, že váš obývací pokoj působí neútulně až nudně? Necítíte se v něm zrovna příjemně a návštěvu raději přesouváte do jídelny, která se vám zdá být vkusnější a hezčí? V případě, že chcete zařídit obývací pokoj k obrazu svému, měli byste vsadit na několik drobností, které ho promění záhy v prostor, kde budete chtít trávit prakticky veškerý svůj volný čas. Začít můžete třeba u pokojových rostlin.

Chce to zeleň

Možná si říkáte, že nejste zrovna ostřílenými pěstiteli pokojových rostlin, proto byste neměli sáhnout po tradičních monsterách nebo dracénách. Ve skutečnosti však tuto zeleň můžou nahradit například umělé jarní květiny, které poslouží podobně jako živé alternativy. Nebo se jen zaměřte na ty druhy, které jsou na pěstování velmi snadné. Na mysli máme právě zmiňovanou dracénu nebo tchynin jazyk.

Pokojové rostliny jsou nejen jarní dekorací, ale celoročním bytovým doplňkem. Ať už bude v umělé nebo živé podobě, udělá skutečně velkou parádu.

Správné umístění nábytku je klíčové

Kromě zeleně popřemýšlejte i nad tím, kam umístíte veškerý nábytek. Zejména je klíčové umístění sedačky, která by měla být přesně v takovém prostoru, kde se bude hezky vyjímat. V nejlepším případě by měla směřovat k televizi, ale není to podmínkou. Tato domněnka spíše sídlí v našich hlavách, ale můžeme ji zbortit.

V případě umístění konkrétních kusů nábytku rozhoduje hlavně jejich rozměr. A k tomu všemu samozřejmě i fakt, kolik prostoru máte reálně k dispozici.

Pusťte dovnitř světlo

Jen málokdo si uvědomuje, jak velkou roli hraje světlo. Je skutečně velmi důležité, dokonce důležitější, než si sami myslíte. Spoléhat na centrální osvětlení a říkat si, že vykouzlí jednoznačně takovou příjemnou atmosféru, po které toužíte, je mylné. Pro zvelebení interiéru pamatujte na podsvícení sedačky a televize. Ale také na další doplňkové osvětlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *