Dřevo v interiéru má své místo. Jen pozor, ať to nevypadá jako ve srubu

Dřevo v interiéru má své místo. Jen pozor, ať to nevypadá jako ve srubu 

Ať už se rozhodnete svůj příbytek zařídit do minimalistického nebo boho stylu, v každém případě bude uvnitř dominovat dřevo. Právě tento přírodní materiál je tím, co má zde jednoznačně své místo. Jen si tedy dejte pozor na jedno – ať to u vás nevypadá jako ve srubu. Dřevo má celou spoustu pozitivních vlastností, ale také své stinné stránky – pakliže je ho u vás příliš mnoho, může to být skutečně na škodu.  

Útulný materiál, kterému sluší stárnutí 

O dřevu se mluví skutečně jenom v dobrém. Má vyvolávat útulnou atmosféru, také je příjemný na dotek, navíc se jedná o materiál, kterému sluší stárnutí, což se u řady jiných materiálů říct zkrátka nedá. Ostatně i z těchto důvodů se lidé k tomuto materiálu upínají, což není nic špatného, jen tedy pokud je s dřevem zacházeno skutečně opatrně. Nepřepískněte to s ním, aby to u vás nevypadalo jako ve srubu.  

Různé druhy? Ano, ale velmi opatrně 

Dřevo není materiál, který by byl jednotný. Existuje celá spousta druhů. Některé jsou jiného zbarvení, jiné z odlišné dřeviny. Při výběru nábytku se snažte především o to, aby k sobě jednotlivé druhy pasovaly. Není zakázáno upnout se na vícero druhů dřeva, ale opět platí, že všeho s mírou.  

Ideálně se snažte hledat takové druhy, které jsou podobné svým zbarvením. Mezi žlutavé druhy patří bříza, jasan nebo jedle či smrk. Nahnědlé jsou dub, javor nebo třešeň a ořech. Načernalé odstíny jsou odstíny dřeva, jako je dub nebo šedý javor. 

Volte správné barvy zdí 

Ke každému jednomu dřevu však volte také vhodné barvy stěn. Milovníci barviček nebudou příliš nadšení, protože ke dřevu se hodí spíše zemité tóny než pastelové nebo podobné odstíny. Navíc pokud zvolíte barvu příliš temnou, místnost bude působit o něco štíhleji a menší, bohužel. Vhodná je samozřejmě tradiční bílá, případně odstíny s teplým nádechem. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *