Jak vymýtit mech v trávníku?

Jak vymýtit mech v trávníku?

Každý majitel zahrady se chce svou zahradou pyšnit. Jenže když je zahrada plná mechu, pyšnit se jí opravdu nemůže. V případě, že patříte k lidem, které trápí právě zmiňovaný mech v trávníku, poradíme vám, jak s ním zatočit. Ať je trávník konečně i vaší chloubou! 

Zdravý vzhled trávníku, to je oč tu běží. Někdy ani zkušení pěstitelé a zahrádkáři nevědí, jak trávník správně udržovat, aby se v něm nevyskytl nepříjemný mech kazící celkový vzhled trávníku. Mech se stal v posledních letech velmi závažným problémem, s nímž bojuje každý třetí majitel zahrady. Nejvíce se daří mechu na trávníku s kyselou půdou a stínem. Často se objevuje i na mulčovaných plochách.  

Ptáte se, proč je mech takovým problémem? Není to jen z estetického důvodu, mech svým růstem výrazně utlačuje trávník, který nemá možnost růst. Je proto třeba s ním co nejdřív zatočit.  

Tipy, jak mechu v trávníku předcházet 

Pokud chcete předcházet mechu v trávníku, doporučujeme nezapomínat na vertikutaci. Vertikutátor vezměte do ruky během jara a také během podzimu, předejdete tak vzniku mechu. Při verrtikutaci dochází k provzdušnění půdy, odstraní se tak mech z potřebné plochy. Kromě mechu se odstraní i jiné nečistoty, které v trávníku jsou, například plsti nebo zbytky listí.  

Mechu lze předcházet i tak, že v době, kdy roste tráva, nebudete mulčovat trávník. Mech totiž vzniká i při mulčování. Během mulčování však vzniká i plsť. 

Tipy, jak mech vymýtit z trávníku 

Pokud už mech v trávníku vyrašil, nabízí se otázka, co s ním. Nejlépe uděláte, když mech v trávníku zlikvidujete s pomocí herbicidu. V tomto případě však přistoupíte k naprosté obnově trávníku. Plochu tedy v takovém případě nechejte zorat, poté ji nakypřete a nezapomeňte ji osít novým trávníkem, u něhož dodržujte prevenci proti mechu, kterou doporučujeme výše.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *