Sklokeramická deska nejde čistit snadno. Jak na to?

Sklokeramická deska nejde čistit snadno. Jak na to?

Do moderních kuchyní patří zejména sklokeramická deska, která nahrazuje klasický sporák. Pravdou však je, že sklokeramická deska se více zašpiní než klasický sporák, mnohé nečistoty jdou jen stěží vyčistit. Velice často se stává, že hrnec přeteče nebo že je po smažení všude kolem hromada mastných skvrn. Jelikož je sklokeramická deska, respektive indukční deska náchylná na poškrábání, člověk musí při čištění postupovat opatrně. Abyste ji nepoškrábali, držte se našich rad a tipů.  

Jak vyčistit skvrny na sklokeramické nebo indukční varné desce 

Abyste hravě odstranili skvrny na sklokeramické, respektive indukční varné desce, používejte škrabku, která je určená k tomuto účelu. Obvykle bývá součástí varné desky, kterou si zakoupíte. Nepoužívejte na ni jiné škrabky nebo drátěnky, mohli byste varnou desku nenávratně poškodit. V žádném případě se nesnažte zaschlé nečistoty odstranit třeba nožem, drsnou houbičkou, žiletkami nebo čistícími písky, protože to vše může sklokeramickou desku poškrábat.  

Abyste nemuseli používat často nefunkční chemické prostředky, doporučujeme to zkusit s vymačkanou citronovou šťávou, kterou naředíte a nalijete na nečistotu, poté necháte působit. Směs sodovky, jedlé sody a kuchyňské soli je také možnost, jak odstranit zaschlé skvrny.  

Jak na rez na sklokeramických a indukčních varných deskách

Sklokeramické, respektive indukční desky mohou být také sužovány rzí. Nabízí se otázka, jak odstranit tyto nepříjemnosti. Na skvrny od rzi funguje olivový olej a citronová šťáva, kterými rez pokapete. Poté necháte směs pár minut působit a setřete ji pomocí kuchyňského ubrousku. Následuje klasické omytí běžným prostředkem na mytí nádobí.  

Může se stát, že rez bude hodně hluboko, tudíž to při prvním pokusu úplně nezmizí. V takovém případě doporučujeme postup hned opakovat. Rez už poté určitě zmizí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *