Pokojové rostliny, které vám zajistí peníze i zdraví

Pokojové rostliny, které vám zajistí peníze i zdraví

Milujete pokojové rostliny? Pak jich doma máte jednoznačně hromadu! Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí domácností, musí je mít doma opravdu každý, pokud se tedy touží po útulné a příjemné atmosféře v domově. K nejčastěji pořizovaným pokojovým rostlinám patří zejména klasické stálezelené rostliny, které si zamilujete proto, že se hodí do každé místnosti domu, ať už je sladěná do jakýchkoli barev. Lidé si však rádi kupují i takové pokojové rostliny, které mají magickou moc. Například taková kalaeta vám prozradí, kdy jít spát a kdy se zase vzbudit. Existují však i pokojové rostliny, které vám přinesou zdraví, štěstí i peníze. Víte, jaké to jsou?

Možná si říkáte, že takové peníze jsou jen pro ostřílené pěstitele pokojových rostlin, ale rozhodně nemusíte být ostříleným pěstitelem, pokud chcete pěstovat rostliny přinášející štěstí, zdraví a peníze. Jsou totiž poměrně nenáročné na svou péči, tudíž je opravdu může pěstovat kdokoli.

Tlustice jako nositelka štěstí

Jednou z rostlin, které vám přinesou štěstí, je rozhodně tlustice. Tato plnoštíhlá pokojová rostlina nese označení “šťastná rostlina”, mimo to přináší i peníze, další její označení je “dolarový stonek” nebo “penízovka”. Podle učení Feng Shui proudí kolem této rostliny jakási neviditelná energie, která prospívá životu jako takovému.

Tlustice svým tvarem připomíná strom, který je posetý mincemi. Podle všeho by měla tato rostlina přinést jejímu majiteli finanční rovnováhu, s každým nově vypěstovaným lístkem by se měly peníze množit.

Rýmovník pro pevné zdraví

Pokud doma nepěstujete rýmovník, měli byste začít. Právě tato rostlina totiž zaručí, že budete neustále zdraví a fit. Rýmovník je totiž ostříleným a osvědčeným bojovníkem proti zimním (a nejen zimním) neduhům. Jedná se o bylinu z čeledi hluchavkovitých, jinak sejí říká také “molice” nebo také “kubánské oregano”.

Nejlépe se rýmovníku daří na sluníčku, svou vůní připomíná eukalypt, mátu a meduňku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *