Skandinávský interiér

Zásady skandinávského bydlení

Zařizujete si svou domácnost a přemýšlíte nad tím, do jakého stylu si své nové bydlení máte zařídit? Pokud netoužíte po přírodním bydlení, které je specifické pro anglický styl, zvolte raději skandinávský styl bydlení, který se popisuje jako čisté bydlení bez zbytečných křiklavých ani pestrých doplňků. Dalo by se říct, že skandinávské bydlení je hotovým synonymem současného moderního bydlení. A pokud se pro něj rozhodnete, přinášíme několik zásad, podle kterých se rozhodovat a řídit.

Skandinávské bydlení je určeno především těm, kteří milují čistotu a neutralitu. Pokud patříte také mezi tyto lidi, doporučujeme si své bydlení zařídit právě do stylu skandinávského. Jak jsme zmínili, v současné době je to synonymum moderního bydlení. Inspiraci najdete v mnohých časopisech o bydlení, ale pokud se nechcete pročítat časopisy, doporučujeme se zaměřit na naše tipy či respektive zásady, které se se skandinávským bydlením pojí. Pokud se zaměříte na níže uvedené zásady, vaše bydlení bude naprosto perfektní.

Bílá barva musí převažovat

Jelikož je skandinávské bydlení především o jednoduchosti a čistotě, bílá barva ve všech interiérech musí převažovat. Do skandinávského bydlení se skutečně nehodí žádné kontrasty, které mají různou podobu (v dnešní době se v domácnostech vyskytují kontrasty v podobě gaučů nebo rohožek). Zaměřte se skutečně na čistotu a na neutrální vzhled. Bílou barvu můžete doplnit maximálně šedou barvou, ale jenom ve světlém odstínu. S černou barvou zde nepochodíte.

Díky bílé barvě se prostor opticky zvětší

Bílá barva je pro skandinávský styl bydlení skutečně typická. Pokud zatoužíte po barvičkách, můžete vsadit zejména na světlounce růžovou nebo na světle zelenou barvu. Bílá barva však musí převažovat, protože opticky zvětší místnost v domě.

Skandinávské bydlení se doporučuje zejména do drobných bytů, které potřebují opticky zvětšit. Místnosti zařízené do tohoto stylu nevypadají nudně, naopak jsou velice stylové a příjemné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *