Typy odpadkových košů, které mají své místo v každé domácnosti

Typy odpadkových košů, které mají své místo v každé domácnosti

I když je mnohdy bereme jako samozřejmost, kdysi jsme je museli v obchodech vybírat. Řeč je konkrétně o odpadkových koších, které jsou nedílnou součástí našich domácností. Zatímco někteří zdlouhavě přemýšlí o tom, jaký koš do kuchyně nebo pracovny koupit, jiní mají rázem vybrané. Je však pravdou, že výběr i této naprosté banality byl dříve snazší než dnes. Důvodem toho je neustále se rozvíjející trh, který dnes přináší celou řadu odpadkových košů, jež jsme v minulosti neznali. Seznamme se s jednotlivými typy, třeba si zrovna jeden z nich vezmeme do své domácnosti.  

Bezdotykové odpadkové koše 

To, že jde svět neustále dopředu, potvrzuje i fakt, že se stále mezi námi najde více moderních technologií a vymožeností. Mezi nimi najdeme také bezdotykové odpadkové koše, které jsou posledním výkřikem technologie ve světě bydlení. Bezdotykové odpadkové koše jsou většinou napájeny adaptérem nebo jsou poháněné klasickými bateriemi. Jedná se o praktickou součást domácnosti, ovšem při výběru tohoto produktu se zaměřte na jeho hlučnost.  

Pedálové odpadkové koše 

Mezi stálice na trhu patří pedálové odpadkové koše, které jsou ve zkratce vybavené nožním pedálem. Nožní pedál se jednoduše sešlápne, poté se koš hned otevře. Samotné víko se většinou otvírá na jednu nebo na dvě strany, základna koše je často protiskluzová, aby byla zajištěná stabilita koše. 

Koše na tříděný odpad 

Jelikož se dnes neustále mluví o tom, jak bychom měli pomáhat naší planetě, řada lidí se rozhodla pro investování do koše na tříděný odpad, ve kterém se nachází rovnou několik kbelíků. Každý je určen na jiný typ odpadu.  

Odpadkové koše s ručním otevíráním 

Nejméně praktickou záležitost jsou koše s ručním otevíráním. Buď se musí víko chytit za ucho a otevřít, nebo je víko například stlačovací. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *