Pravidla, podle kterých se řídit při stěhování firmy

Pravidla, podle kterých se řídit při stěhování firmy

Stěhování firem je o něco náročnější než stěhování domácností. To vám jistě potvrdí nejeden lídr společnosti. Ke stěhování podniků dochází většinou ve chvíli, kdy firma najde lepší, dostupnější, levnější místo, případně když se konečně po letech postaví očekávané sídlo. Jelikož je stěhování všech kanceláří ve firmě časově i fyzicky náročné, využívají se stěhovací služby, které zachrání hromadu ztracených nervů i času. Aby však došlo k efektivnímu přestěhování společnosti, je třeba se řídit podle několika pravidel, která vám celkové stěhování usnadní. 

Řešte vše s dostatečným předstihem

Nikdy nenechávejte věci na poslední chvíli. To je motto, kterým je třeba se řídit v každém aspektu života, a to i v případě stěhování firem. Když zvažujete stěhování firmy, doporučujeme si zavčasu zavolat technika, který odhadne, kolik stěhovacích aut se bude potřebovat, kolik pracovníků bude nasazeno nebo co všechno se bude balit do ochranných fólií. 

Stěhování naplánujte

Se stěhování firem se nesmí začít z minuty na minutu, je důležité stěhování naplánovat. Pokud nechcete nijak omezit chod firmy, je dobré vrhnout se do stěhování během víkendu nebo o svátcích. Mnohé firmy nabízí stěhování právě ve zmíněných dnech, a to dokonce bez sebemenšího příplatku.

Jak usnadnit stěhování stěhovací firmě?

Určitě je i ve vašem zájmu firmu přestěhovat co nejrychleji to půjde. To však znamená, abyste stěhovákům trochu vypomohli. V ideálním případě byste měli připravit dostatečně velký parkovací prostor, kam bude moct stěhovací vůz zajet. Pokud je u vaší společnosti zakázáno parkovat, vyjednejte povolení u městské policie, které je platné pro nakládky a vykládky. Rozhodně doporučujeme zpracovat i stěhovací plán, jenž zvýší efektivitu a rychlost stěhování. Jedná se o půdorysná zakreslení stávajících i nových kanceláří. Kromě toho zajistěte stěhovákům přístup do všech prostor, které potřebujete přestěhovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *