Rajčata na balkoně

Jak úspěšně pěstovat rajčata na balkoně

Patříte k lidem, kteří milují domácí, tedy takzvanou BIO, zeleninu? Pokud ano, jistě si každý rok na své zahrádce pěstujete mnohé zajímavé druhy zeleniny, které se postarají o vaše pokrmy během horkého léta. V současné době má svou zahrádku dokonce i ten, který bydlí v panelovém domě. Zahrádky se totiž pronajímají, což je aktuální trend. Jestli si však nechcete zahrádku pronajmout, ale za to máte ve svém bytě balkon, využijte ho. Právě zde totiž zelenina roste nejlépe, tedy zejména rajčata.

Rajčata se řadí k těm nejčastěji pěstovaným druhům zeleniny. Je to především z toho důvodu, že rajčata v obchodech nejsou ani zdaleka tak chutná a zdravá jako ta vypěstovaná. Pokud si rajčata pěstujete doma, znamená to, že využijete minimálně chemických prostředků. U rajčat kupovaných v obchodech nikdy nevíte, co na sobě či v sobě mají.

Jestli se tedy rozhodnete pěstovat svá vlastní rajčata, a to na balkoně, poradíme vám, jak na to. Není to nic složitého a zvládne to i zahradník-začátečník.

Nutné je sucho a teplo

Rajčata se neřadí k těm druhům zeleniny, kteří si potrpí na časté zavlažování. Ke svému životu potřebují spíše sucho než mokrou půdu. Nejdůležitější je však teplo. Rajčata doslova milují sluníčko, proto je postavte na balkoně tam, kde sluníčko svítí nepřetržitě.

Co se týče zmiňované zálivky, rozhodně nejsou stejné jako okurky, které se potřebují zalévat dvakrát denně. Rajčata stačí pokropit jednou za den, v době velkých dešťů je před nimi ochraňte, protože nejsou milovníky přílišné zálivky. Ta jim spíše ubližuje, než prospívá.

Důležitý je substrát

Na co byste měli klást velkou pozornost, tak je samotný substrát. Ten by měl být plný živin, které pro svůj bezproblémový růst rajčata potřebují. Substrát zakoupíte běžně v zahrádkářských potřebách a vybírejte takový, který je určen pro plodovou zeleninu.

K pěstování je třeba i chlévský hnůj, která se také prodává v zahrádkářských potřebách, a to většinou v malém balení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *