Zahradní gril

Výhody a nevýhody jednotlivých zahradních grilů

Grilovací sezona zanedlouho začne, proto je nutné se na ni připravit. To nejdůležitější, co si musíte pořídit, je gril, bez něhož by to skutečně nešlo. Otázkou ale je, jaký gril je ideální, po jakém grilu byste měli sáhnout a jak takový zahradní gril vybrat. Při výběru grilu dbejte především na funkčnost a na bezpečnost. Než si gril zakoupíte, ujistěte se, že je stabilní, že má zabezpečení proti překlopení, že jsou mlad a držáky ohnivzdorná. Kromě toho by se s ním mělo dobře manipulovat a měl by se vám líbit po vzhledové stránce. Během pátrání po vhodném grilu se setkáte s grily, které se liší způsobem ohřevy. Pojďme si proto říct, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých grilů, na něž můžete narazit.

Jak jsme zmínili, nabídka grilů je dnes velice široká. Je jenom na vás, jakým grilům dáte přednost. Většinou se grily liší způsobem ohřevu, představme si tedy konkrétní grily a seznamme se s jejich výhodami a případnými nevýhodami.

Dřevěné uhlí

Pokud toužíte po klasickém grilu, nejspíše sáhnete po grilu, který se ohřívá díky dřevěnému uhlí. Žhavé uhlíky se dávají do grilu a nad nimi se opéká maso. Jedná se o jeden z nejlevnějších grilů, na který narazíte, snadno se udržuje a lehce se s ním manipuluje. Na druhou stranu to chvilku trvá, než ohniště připravíte. Při větrném počasí bohužel vyletují žhavé popílky z grilu.

Plyn

Poměrně populární jsou plynové grily, které jsou připojeny na propanbutanové láhve. Při větrném počasí kolem nepoletují popílky, nevznikají ani jiné zplodiny. Lehce s takovými grily manipuluje, rozehřátí je takřka okamžité. Na druhou stranu se nejedná o nejlevnější grily a hlavně propanbutanové láhve neseženete na každém rohu.

Lávové kameny

Možná jste se setkali i s lávovými kameny, které zpravidla leží na dně grilu a díky vyzařujícímu teplu opékají maso. Jednoznačnou výhodou je to, že jsou ekologické, nedochází ke spalování tuků, není potřeb tuk odvádět, na druhou stranu mají i svou nevýhodu. Musíte je často měnit, pokud gril často používáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *