Jak vybrat zahradní houpačku?

Společný čas strávený na zahradě – to je ona idylická představa, která se začíná naplňovat. Počasí nám k tomu už velkou měrou přispívá, což nás přivádí k otázce, zdali už máte svou vlastní houpačku na své zahradě. Ne? Je načase si ideální houpačku vybrat, aby čas strávený společně ve vaší oáze klidu nabral zase zcela jiných obrátek.  

Seznamte se se základními druhy houpaček 

Při výběru houpaček se vám nabízí rovnou několik alternativ, ze kterých si stačí jen vybrat. Tedy, stačí, on ten výběr je poněkud složitější a náročnější. Ze všeho nejdříve je třeba si uvědomit, pro kolik lidí má být houpačka určená. Pokud hledáte jen relaxační záležitost, kterou budete využívat jen a pouze vy, stačí sáhnout po závěsném křesle. Jestliže chcete na houpačce klábosit s rodiči nebo kamarády či svými dětmi, klasická houpačka o třech místech bude lepší alternativou. 

Klasická houpačka nikdy nevyjde z módy 

A taky nezklame. Pokud si při výběru sedačky nejste zrovna dvakrát jistí, sáhněte právě po této alternativě. Je fajn pro dospělé i pro děti, jen tedy kontrolujte několik parametrů. Jedním z nich je nosnost (čili údaj říkající, jakou váhu houpačka unese), materiály a robustnost (podílející se na životnosti houpačky) a velikost.  

Co ještě stojí za zkontrolování je možnost rozložení (zejména pokud chcete houpačku během zimy někde skladovat) a cena (houpačka by vás rozhodně neměla omezit, co se týče financí). 

Jděte zlatou střední cestou 

Mnoho lidí má tendenci sahat po té nejlevnější alternativě, ale je třeba si uvědomit, že někdy je ta nejlevnější naopak tou nejdražší možnou cestou. Důvod je prostý – má tendenci se lámat, kazit nebo korodovat, což vede k brzkým opravám, případně koupě další houpačky.  

Raději jděte zlatou střední cestou a neprohloupíte. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *