Pro jaké typy podlah se hodí podlahové vytápění?

Pro jaké typy podlah se hodí podlahové vytápění?

Podlahové vytápění je možnost, která je v dnešní době stále častěji skloňovaná. Nehodí se přitom zdaleka pro všechny typy podlah. Bude toto řešení vhodné pro váš interiér?  

Podlahové vytápění je módní 

Ano, přesně tak. Je to technologie, která je naprosto v kurzu. Je prokázané, že když je člověku teplo od nohou, nemusí v místnosti tolik topit. Zvyšuje se tak komfort žití v bytě, zároveň se snižují náklady na bydlení. Kdo by si toto nepřál. Hm, možná někdo, kdo má podlahu, která naprosto není vhodná pro pokládku podlahového topení. Účinnost při volbě některého typu podlahové krytiny se totiž významně snižuje.  

Podlahovku nebrat, pokud se nechcete vzdát korku a koberce 

Zcela nevhodné pro podlahové vytápění je následná kombinace tohoto typu topení s korkovou podlahou. Koberce jsou také naprosté tabu. Proč to nefunguje? Jednoduše proto, že korek a koberec je významný izolant. Prostě se teplo z podlahovky nebude mít možnost dostat na povrch podlahy, tudíž teplo zůstane schované někde v koberci, případně v podlaze. Pokud se nehodláte zbavit koberců ani za nic, nemusíte si podlahové vytápění pořizovat. Můžete zvolit vytápění stěnové, kde vám již nic nebrání.  

Ideální povrch podlahy 

Pro podlahové vytápění se nejvíce hodí keramické povrchy. Dlažba je prostě a jednoduše dobře vodivá, tepelný odpor je zde vůbec nejnižší ze všech použitých materiálů. Účinnost podlahovky se snižuje například s použitím laminátu, dřeva a dalších typů povrchů.  

I další typ podlahové krytiny si dobře tyká s podlahovkou. O co se jedná? Vinylová podlaha nabízí pohodlí i vysoký komfort. Vůbec nejlepší vlastnosti mají lepené vinylové dílce. Ty zajišťují nejrychlejší přenos tepla do prostoru místnosti. Vinylové dílce mají hodnoty tepelného odporu v podobné hodnotě jako dlažba.  

Některé typy podlahy jsou pro podlahovku naprosto nevhodné.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *