Šalvějová jako barva pro bytový design roku 2022

Šalvějová jako barva pro bytový design roku 2022

Každý rok má jedna barva v bytovém prostoru zcela výsadní místo. Letos se na pomyslný barevný trůn dostala šalvějová. Jakou inspiraci nabízí? Harmonie i klidný kout díky tomuto odstínu dostává zcela nový rozměr.  

Klidný kout, kam se budete těšit 

Šalvějová barva má zcela jedinečný náboj. Jedná se o jemně zelený odstín, ve kterém naleznete i prvky bílé a šedé. Skvěle se hodí všude tam, kde si přejete místnost zklidnit a dodat jí osobitý podtón. Kuchyně, obývací pokoj, nebo třeba ložnice – právě zde šalvějová barva skvěle vynikne. Mimo jiné se postará o zklidnění rozjitřené mysli po náročném pracovním dnu, ale také o příliv nápadů pro vaše kreativní chvilky.  

Tři, dva, jedna, harmonizujeme 

Se šalvějovou barvou se vám dostane skutečně příjemného a přívětivého přijetí ve svém bytě. Šalvějová barva nabízí potřebnou harmonii a splňuje dokonalou představu o tom, jak má domov vlastně vypadat. Ne nadarmo se tato barva stává módní v roce 2022. Po dlouhých pandemických měsících se tak konečně máme zase důvod těšit domů. Tvoříme si prostor, kde se nám příjemně tvoří vše, co jsme si pro sebe přáli.  

Výmalba i nábytek 

A jak šalvějovou barvu do svého bytu vpustit? Stačí, když se rozhodnete jí věnovat trochu více pozornosti v jedné z místností. Odtud se později rozšíří i do zbytku vašeho bytu, protože si budete přát, aby se její klid přenesl i do zbytku bytu.  

Nejprve zvolte jednu stěnu, kterou vymalujete právě šalvějovou barvou. Zbytek stěn ponechte v klidném bílém odstínu, nebo šalvějovou zkombinujte se slonovinovou kostí. Odstín léčivé rostliny ale můžete použít i pro nábytková dvířka. Stačí požádat lokálního truhláře, aby se postaral o výměnu dvířek vaší kuchyňské linky nebo vestavěné skříně. 

Šalvějovou povolejte i pro tvorbu dekorací. Malé polštářky, závěsy, koberečky, ale i další bytové textilie si s touto barvou výborně potykají.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *