strašidelné doplňky

Proč volit strašidelné doplňky?

Doplňky tvoří naši domácnost úplnou. Pokud se doma necítíme, pokud si připadáme, že není v domě příjemná atmosféra, je chyba v tom, že nemáme dostatečné množství doplňků. Samozřejmě to nemusí být jenom ve formě svíček nebo křišťálových památek, ale také se jedná o doplňky v podobě pokojových rostlin nebo jiných doplňků, třeba těch strašidelných.

Strašidelné doplňky většinou volíme hlavně v období Halloweenu, tedy na podzim. Tento zvyk pomalu začínáme přebírat ze Spojených států amerických, tedy už nám k tomu chybí jenom chození v kostýmech a koledování od domu k domu. Zatím jsme si převzali vyřezávání dýní, což je velice příjemná atmosféra, pokud máte děti a nevíte, co si s nimi počít. K tomu většinou dekorujete nějaké podzimní truhlíky okrasnými dýněmi, do nichž dáváte nějaké vkusné strašáky nebo jiné klidně i ručně vyrobené doplňky.

Strašidelné doplňky však nemusí být součástí našeho domu jenom tehdy, kdy je Halloween. Našemu domu dodají jakousi mystickou atmosféru. Takových doplňků se většinou nebolí teenageři, kteří chtějí, aby jejich pokoj byl takový, jaký rodiče neschvalují.

Romantika nemusí být všude

Jistě, dnes je velice moderní mít romantické pokoje do hezky sladěných barev, ale toto rozhodně nemusí být pro každého. Pokud milujete horory a pokud vás baví nevšednosti, pak byste do svého příbytku měli vnést něco mystického, magického a trochu strašidelného. Pokud se do strašidelných doplňků pustíte, pak musíte počítat s tím, že vaše návštěva to nemusí schvalovat.

Jak docílit strašidelné místnosti?

Pokud vám na názoru vaší návštěvy nijak nezáleží, pak vás možná zajímá, jak vlastně takového strašidelného dojmu dosáhnout. Rozhodně byste měli do svého příbytku zakomponovat černou barvu, která nemusí být na všech zdech, ale alespoň jedna by mohla být černé zasvěcena. Velice často se kombinuje třeba s tmavě zelenou, která je nyní navíc moderní. Duchovno, tedy svíčky nebo zajímavé lustry či nevšední svícny, vyvolá mystickou atmosféru.

Mezi klasiku patří mrtvá zvířata, kostlivci, křížky nebo lebky – kupodivu řadu z těchto doplňků dnes běžně najdete v obchodech s bytovými doplňky. Hlavně hlavy koní a opic, často ve formě věšáků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *