Zahradní nábytek trpí

Zahradní nábytek na podzim trpí. Víte, jak se o něj starat?

Podzim je v plné proudu, což znamená, že je zapotřebí zazimovat naši zahradu. Na naší zahradě většinou provádíme vertikutaci, kdy odstraňujeme z půdy plsti, mechy a plísně, také hrabeme listí a připravujeme zahradu k zimnímu spánku. Jelikož však ještě hojně využíváme zahradní nábytek, měli bychom mít na paměti, že zahradní nábytek opravdu velice trpí. Proto bychom hlavně během současného podzimu měli o něj pečovat. Nyní vám poradíme, jak na to.

Zahradní nábytek má většina z nás. Je to nábytek, který hlavně v létě je naprosto nepostradatelný. Velice oblíbený je dřevěný nábytek, ale na své si přijdou i oblíbenci těch kovových provedeních. Zahradní nábytek je nepostradatelný hlavně u letního grilování, ale většinou ho ještě využijeme na podzim, když je ještě venku hezky a když si chceme jen tak po ránu dát skvělou kávu pod dekou na naší zahradě.

Mnoho lidí se o zahradní nábytek nestará, protože si myslí, že je to činnost, která zabere dlouhé hodiny, ale opak je pravdou. Péče o náš nábytek nám opravdu nezabere ani zlomek času, jako jeho kupování. Navíc, když se o něj budeme starat, prodloužíme výrazně jeho životnost.

Jaký nábytek je nejméně náročný na péči?

Pokud chceme nábytek, který si dokonale poradí jak s deštěm, tak se sluncem či se sněhem, měli bychom volit nábytek z dobře ošetřeného tahokovu nebo z hliníku. O takový zahradní nábytek se opravdu nemusíte starat, protože k jeho umytí stačí jenom voda a nějaký hadr.

Jednoduché to taky budete mít s vyplétanými plasty. K jejich údržbě a umývání stačí jenom mýdlová voda či kartáček, když budete mít trochu nepříjemné nečistoty. Dobře vyčistíte i spoje, pokud by byly zaprášené, a to proudem tekoucí vody. Toto ale není zrovna to nejmodernější, co si na svou zahradu můžete pořídit.

Dřevo je modernější, vkusnější, ale je s ním více práce

Většinou si lidé volí dřevo, jak již bylo zmíněno. Dřevo je však na svou péči mnohem citlivější a vyžaduje více pozornosti. Je třeba dřevo ošetřovat pomocí přírodních přípravků, k nimž patří třeba oleje. Rychle se totiž do dřeva vpijí, tudíž ho rychle ochrání nejen před UV zářením, ale taky třeba před povětrnostními vlivy.

Pokud byste dřevo chtěli ošetřit na delší dobu, měli byste volit lazuru. Jedná se o poloprůhlednou vrstvu barvy, která většinou bývá světlostálá a taky voděodolná, která má v sobě zabudovanou ochranu před UV zářením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *