Vytrvalé kytičky

Vytrvalé kytičky, které zkrášlí zahradu během podzimu

Během podzimu je nutné, abychom se o zahradu dobře starali. Většinou se staráme hlavně proto, že musíme sklidit zeleninu, kterou jsme si na jaře zasadili. Půdu poté musíme připravit na zimu. Trávník se naposledy seče, provádí se vertikutace trávníků, kdy z nich odstraníme plsti, mechy a hlavně plísně, které by se nám mohly během zimy nepříjemně rozšířit do celé naší zahrady. Taky se nezapomíná na hrabání listí a ani na zkrášlení podzimní zahrady.

Ženy se během podzimu na zahradě nezastaví. Řada lidí si myslí, že květiny na zahradě rostou jenom v době léta a jara, ale není to tak. Řadě květin se totiž daří výborně i během podzimu. Podzim totiž kytičkám nabízí potřebnou půdu, která je v tomto ročním období ideální. Není totiž příliš vyschlá, ale je tak akorát. Navíc není horko, ale není ani mráz, navíc půda nevysychá – to jsou ty pravé podmínky pro pěstování kytiček.

Pokud si toužíte ozdobit podzimní zahradu, nemusíte vsázet jenom na růže, pro které jsou výše zmiňované podmínky naprosto ideální, ale taky můžete sáhnout po jiných vytrvalých kytičkách, které dokonale rozzáří vaši zahradu, která se nese spíše v těch klasických barvách podzimu.

Jaké květiny mohu na podzim zasadit?

Pokud chcete trochu rozjasnit vaši zahradu a chcete, aby i během podzimu vypadala k světu, pak byste měli vsadit na janebu. Jedná se o krásnou dlouhotrvající květinu, kterou většinou známe díky jejímu nejznámějšímu druhu, kterým je janeba drsná. Takto se nazývá podle struktury listů.

Velice oblíbené jsou také krásně žluté dvojnice vytrvalých slunečnic, které poznáme podle zlatožlutých vroubených paprsků. K nim se neotřele hodí třeba jeřabinky, které jsou pro podzimní zahradu taky to pravé.

Znáte taky zápleváky?

Helenium neboli záplevák – to je kytička, kterou si lidé nejčastěji pletou s plevelem, ale jedná se spíše o okrasu, než o plevel. Jedná se o více jak metr vysoké trvalky, které se většinou sází s hvězdnicemi. Tyto květiny taky znáte. Nerozrůstají se do trsů, ale jsou spíše jednotlivé. Proto se jich sází hodně – tak jsou mnohem krásnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *