B jako Budeme se stěhovat: Na co nezapomenout?

B jako Budeme se stěhovat: Na co nezapomenout?

Budeme se stěhovat – to je věta, která vyvolává nadšení i zděšení zároveň. Je toho tolik, co je potřeba zařídit. Vytvořte si přehledný seznam a pravidelně odškrtávejte. Na co rozhodně nesmíte zapomenout?  

Základní prvek: Smlouvy 

To nejdůležitější, co bude během procesu stěhování hrát roli, jsou uzavřené smlouvy. Možná i vy jste uzavřeli nájemní smlouvu, nebo třeba smlouvu na poskytování pojištění domácnosti. Také internet se musí zařídit.  

V dostatečném předstihu si proto zajistěte přepsání smluv, které pro vás budou potřebné. Jasně stanovte datum výpovědi smlouvy, které se bude shodovat s datem posledních stěhovacích prací. Nezapomeňte ani na povinnost platit si za svoz odpadu v místě, kde bydlíte.  

Objednejte stěhováky nebo přátele 

Už víte, kdy bude den velkého přesunu vašich osobních věcí? Nezůstávejte na to sami. Zavolejte stěhovací firmu a domluvte si místo a čas, kam se s prostorným stěhovacím autem dostaví. Samozřejmě to zvládnete i za pomocí přátel. Pouze počítejte s tím, že jim možná svým nábytkem poškrábete vozidlo, což zrovna dobré vztahy neutuží.  

Popisujte krabice i pytle 

Další, na co je dobré myslet, je včasné třízení vašich osobních předmětů. Pusťte se do prací alespoň s měsíčním předstihem. Krabice i pytle s předměty dobře popisujte, ať se během dnů potřebných k vybalení dobře orientujete.  

Změna trvalého bydliště?  

O něco více povinností budete mít při změně doručovací adresy, nebo dokonce při změně trvalého bydliště. Zde je potřeba brát v úvahu, že o změně budete muset informovat všechny instituce. Občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, povinné ručení za vozidlo, nebo životní pojistky. Všude bude potřeba změnit doručovací adresu. V případě, že podnikáte, je ještě za potřebí informovat také příslušné úřady.  

Stěhování bude šlapat jako na drátkách, když se postaráte o základní povinnosti.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *