I v zimě vyžaduje zahrada péči. Jak se o zimní zahradu starat?

I v zimě vyžaduje zahrada péči. Jak se o zimní zahradu starat?

Mysleli jste si, že vám zahrada dá na jedno roční období pokoj? Kdepak. O zahradu se musíte starat ustavičně, a to i během zimy. Sice nejvíce starostí přináší zahrada během jara a podzimu, na druhou

stranu i v zimě se o ni musíte starat, aby na jaře s ní bylo co nejméně práce. V případě, že nevíte, co zahrada v zimě potřebuje, máme pro vás několik tipů, jak se o zahradu v zimě postarat.

Pohled na zasněženou zahradu je opravdu nádherný, vždyť stromy i keře a záhony zkrátka spí. Jenže to, že spí, neznamená, že byste měli zahradu během zimy zanedbávat. I když je zahrada pod sněhem a i když vzbuzuje dojem, že si poradí i bez vás, není to tak. Zahrada v zimě zkrátka potřebuje péči jako v jiných ročních obdobích.

Stromy potřebují v zimě péči

I když se zdá, že stromy spí, i ve svém spánku potřebují, aby se o ně někdo staral. Vezměte si proto pracovní rukavice, nepromokavý pár bot a vydejte se na zahradu ošetřit stromy, u nichž chcete, aby byly na jaře ve skvělé formě.

U stromů se musí kontrolovat dřeviny, zejména ovocné stromy potřebují pravidelnou kontrolu. Případné poškození je nutné ošetřit štěpařským voskem, který lze koupit v obchodech se zahradnickými potřebami.

Chraňte i rostliny

I když jste rostliny na zahradě možná dostatečně zazimovali, holomrazy ji mohou ohrozit mnohem více než napadaný sníh. Zejména bylinky i mnohé choulostivé květiny, jako jsou růže, potřebují pořádně ochránit před takzvanými holomrazy, které přijdou tehdy, kdy nesněží, ale kdy zkrátka mrzne, až praští.

Skvělou izolací před holomrazy je chvojí, pokud třeba likvidujete vánoční stromeček, využijte ho jako ochranu pro rostliny. Samozřejmě chvojí není to jediné, co můžete použít, doporučujeme také textilii, a to netkanou, kterou lze opět sehnat v zahradnictvích nebo v obchodech se zahrádkářskými potřebami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *