Skořice jako pomocník v domácnosti. Co umí?

Skořice jako pomocník v domácnosti. Co umí?

Málokteré ženy jsou si vědomy toho, jaké pomocníky mají ve svých kredencích či jaké pomocníky vůbec ukrývají ve svých kredencích. Často jsou to pomocníci v podobě potravin, které konzumujeme dnes a denně, jejichž moc je však tak silná, že dokáže vyzrát na spáleniny nebo vodní kámen. Vezměme si takový citron, který dokonce ničí i zažloutlé skvrny od potu v podpaží. A co třeba takový ocet? Ten dokonce pomáhá vyleštit okna při občasném umývání oken. K dalším takovým pomocníkům přibyla i skořice. Víte, co umí?

Skořici nejčastěji používáme do štrúdlů nebo do podobných pečených laskomin. Je koření, které trochu voní po vánočních svátcích, ale je velmi chutné v konkrétním jídle, dodává dokonce jídlu šmrnc. Skořice však nepatří jen do jablečného závinu nebo do čaje, ale je to také skvělý pomocník v domácnosti. Jak ho můžete využít?

Jedná se o univerzální čistící přípravek

Skořice jako taková je univerzální čistící příspěvek, který pomůže s nejedním úklidem. Stačí, když si v menším kbelíku rozmícháte tři lžíce jedlé sody, půl litru vody, skořici (případně esenciální olej s vůní skořice) a lžíci čpavku. Takto vytvoříte univerzální čistící prostředek, který vás nestojí tolik, jako jiné chemikálie v obchodech. Navíc je přírodní!

Takto vytvořený čistící přípravek můžete použít například při čištění různých povrchů, dokonce si poradí i se špinavou toaletou. S přípravkem ale pracujte pouze v rukavicích a s ochrannými brýlemi.

Ze skořice difuzér

Skořice, hrubozrnná sůl, hřebíček a pomeranč – to jsou čtyři ingredience na vytvoření vlastního difuzéru. I v tomto případě může být skořice v podobě esenciálního oleje. Vše společně smíchejte, nezapomeňte pomerančovou kůru trochu nastrouhat, vytvoříte tím velmi příjemnou vůni, která provoní celou vaši domácnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *