Zařizujeme bydlení do stylu hygge

Zařizujeme bydlení do stylu hygge

Svou domácnost můžeme zařídit do nejednoho stylu. V současné době je velmi populární takzvaný skandinávský styl, který je velmi, velmi oblíbený pro svou jednoduchost. Stejně tak oblíbený je anglický styl, který je naopak od skandinávského stylu synonymem masivnosti. Dřevěné masivní krbové římsy, masivní nábytek a přírodní vzhled, to je přesně anglický styl. Milovníci třpytek a lesku si najdou zalíbení ve stylu art deco, mnozí se však najdou v takzvaném stylu hygge. Víte, jak tento styl vypadá?

Každá domácnost by měla být zařízená tak, abychom se při návratu domů ze zaměstnání cítili opravdu doma, abychom se cítili klidní a vyrovnaní, bez jakéhokoli stresu a napětí. Vrátit se domů a zapomenout na všechny starosti – to je přece úkol domova. Ale pokud nás doma čeká jen nepořádek a nehezky sladěné místnosti, nemůžeme se divit tomu, že v nás stres stále zůstává, nedej Bože roste.

Dánové však tvrdí, že mají recept na štěstí, a tím je právě styl hygge neboli spíše koncept hygge, který pozitivně působí na lidskou psychiku a vnáší do těla klid, pohodu a vyrovnanost. Zkusíte sovu domácnosti také zařídit do tohoto stylu, abyste se cítili vyrovnanější a spokojenější?

Co je to styl hygge?

Do češtiny se tento název bohužel nepřekládá, pokud bychom ho však měli přeložit, přeložili bychom ho jako zábavu, jako hraní si. Hygge lze popsat také jako vnitřní stav, kdy se cítíme opravdu velmi příjemně, kdy si vnitřně užíváte a radujete se. Je to také pocit bezpečí, pocit pohody a klidu.

Dánové jsou zároveň toho názoru, že ke štěstí toho není příliš potřeba, tudíž ani samotný styl není nijak výrazný, spíše ho lze popsat jako hrátky s minimalismem.

Zařizujeme domácnost do stylu hygge

V hlavní roli je útulno, útulnost, útulná atmosféra. To je ostatně i základ spokojeného života. Útulnost nevytváří aktuální trendy, ale kousky, které máte rádi, nebojte se je proto kombinovat, budete se cítit příjemně. Pokud nějaký styl milujete nebo pokud milujete i dva styly, nebojte se je zkombinovat nebo vytáhnout z nich to, co se vám nejvíce líbí. Styl hygge je o té kombinaci, o tom novém a přesto oblíbeném a dobře známém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *