interier

Oslavte vládu podzimu útulnějším interiérem

Létu vévodí zelená, světle modrá, levandulová či magenta. Když však žezlo převezme podzim, měli bychom vyklidit prostor a připravit ho pro barvy s odlišnou energií. V tomto ohledu je velmi výhodný interiér s neutrálním základem. Zahalit jej do podzimního hávu je otázkou víkendu – a dost možná i jednoho odpoledne. Ale jaké barvy, materiály a dekorace zvolit, aby vás výsledek pohladil na duši a zároveň připomínal, že se podzim není jen samá plískanice a nese se i v příjemném, pestrobarevném duchu?

Základem jsou správné barvy

Ústředními barvami podzimu jsou žlutá, oranžová a hnědá. Dejte si však dobrý pozor, po jakých odstínech sáhnete. Žlutá působí lépe v tlumenějších tónech (např. v podobě okrové, zlaté či medově žluté), hnědou zase volte světlejší, aby interiér zbytečně nezmenšovala a nepohlcovala příliš mnoho světla.

Rozhodnete-li se pro nadvládu žluté, která do domácnosti přinese pozitivní energii a optimismus, dostanete na výběr z ohromného množství doplňků. Vždy však dbejte na to, aby celek působil harmonicky – ke žlutému ubrusu pasují žluté závěsy, ale také přehoz na sedačku. Velkou výhodou je možnost takřka libovolné kombinace s ostatními podzimními barvami.

interier

Pro navození klidnější, ale neméně pozitivní atmosféry, dejte zelenou hnědé. Symbolizuje pořádek, jistotu a solidnost. Sama o sobě sice působí poněkud fádně, ale vy ji doplníte třeba o zlatou, která reprezentuje štěstí, velkorysost, nejvyšší ideály a štěstí.

Materiály a motivy

Vyladění interiéru do podzimního outfitu samozřejmě nesouvisí jen se změnou barevnosti. Neméně důležité jsou i vhodně zvolené materiály, jmenovitě dřevo a vše, co souvisí s přírodou. Zároveň se nechte inspirovat charakteristickými podzimními motivy a v decentní podobě si je vpusťte domů. Kromě věnce, proutěného koše si můžete bydlení vylepšit pomocí podzimně laděné tapety. Sáhněte po vliesové – snadno se lepí i odstraňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *