Druhy zahradních sekaček a jejich výhody a nevýhody

Druhy zahradních sekaček a jejich výhody a nevýhody

Sekání trávníku nepatří k nejoblíbenějším činnostem. Musí se k ní přistupovat příliš často, zabere hodně času, navíc člověk, pokud nemá zahradní traktor, několik hodin v kuse jenom chodí. Na druhou stranu pokud se investuje do kvalitního stroje, půjde i sekání trávy jako po másle. Seznamme se s jednotlivými druhy zahradních sekaček a odhalme si jejich výhody a nevýhody. 

Benzínové sekačky jsou starou známou klasikou

I když se stále více majitelů zahrad přiklání ke koupi zmiňovaného zahradního traktoru, stále se najde více těch, kteří nedají dopustit na klasiku v podobě benzínové sekačky. Tito pomocníci s pohonem spalovacím čtyřtaktním motorem jsou velice oblíbení, pyšní se snadným nastartováním i dobrou výkonností. 

Mluvíme o velice promyšleném řešení, které nemusíme nijak zdlouhavě nastavovat. Zkrátka jen zatáhneme za táhlo startovací šňůry a můžeme se pustit do práce. I když je tato verze asi nejlevnější na trhu, její nevýhodou je nutnost pravidelně přilévat benzín čili ho musíte mít prakticky neustále po ruce. Na druhou stranu za sebou netaháte dlouhé kabely, jako je tomu u elektrických verzí sekaček.

Aku sekačky jsou na technologické špičce

Pokud bychom měli zmínit výkřik moderních technologií, zmíníme bezesporu aku sekačky. Po cenové stránce nejsou extrémně odlišné od výše zmíněného typu, na rozdíl od benzínových alternativ si však majitel nemusí dělat starost s výměnou oleje nebo ošetřováním benzínu. Na druhou stranu je nutné pravidelně nabíjet akumulátor, který u méně výkonnějších, levnějších strojů vydrží zhruba hodinu. 

Akumulátorové sekačky jsou ideální alternativou pro majitele menších zahrad, kteří nemají zatravněnou plochu tak velkou. Co ocení především, je tichý provoz spotřebiče.

Robotické sekačky jako trend moderní doby

Nesmíme však zapomenout na robotické sekačky, které ve světě způsobily doslova boom. Lidé si dnes touží usnadnit práci a hledají různé způsoby, jak toho dosáhnout. Zatímco do domácností si přináší robotické vysavače s mopem, aby ze svého týdenního to-do listu mohli odškrtnout vysávání i vytírání, na zahradu pořizují robotické sekačky, které zastanou práci za ně. Je však třeba vytyčit místo, kam mohou a kam naopak nesmí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *