Čištění bazénu

Kdy je nejlepší čistit bazén?

Letošní milovníci zimy byli rozhodně zklamáni. Přece jenom zima letos nebyla vůbec krutá, sníh se udržel sotva týden, jinak pršelo a všude byla nepříjemná břečka, která nám špinila obuv a oblečení. Pokud jste rádi, že už meteorologové hlásí oteplování a konec zimy, určitě si už sepisujete všechno to, co budete muset na zahradě udělat. Je třeba vertikulovat trávník, je třeba ostřihat zmrzlé větve stromů nebo zmrzlé stonky růží, aby letošní úroda za to stála. Kromě toho je třeba vyčistit po zimě jak jezírko, tak i bazén.

Sice je do léta ještě pěkně dlouhá doba, ale většina lidí už bazén čistí hned, kdy opadnou zimní mrazíky. Doporučujeme s čištěním bazénu ještě chvilku počkat – je to záležitost, která počká až do května nebo do června. Jaro bývá totiž nepředvídatelné – určitě si pamatujete například na dobu, kdy během velikonočních svátků padal sníh. Raději s čištěním bazénů tedy počkejte, ať vaše práce náhodou nebude později marná.

To, kdy se bazén rozhodnete vyčistit, jen jenom na vás. Mezi námi se nyní mohou objevit jedinci, kteří nedají na naše doporučení a bazén vyčistí hned, co se ořežou větve stromů. V tom případě máme pro vás tip.

Zkontrolujte, zda je vše v pořádku a neponičeno

Většina z nás má na zahradě bazén, který má pevný tvar, ale snadno poškoditelnou plachtu uvnitř. Málokdo se může pyšnit bazénem v zemi, který se často udržuje i přes zimu. Pokud máte klasický, nadzemní bazén, je třeba vypustit vodu, kterou jste v něm měli přes zimu. Teprve pak zkontrolujte, zda je vše v pořádku a jestli plachta není například přetržená nebo jestli je stále konstrukce stabilní.

Bez chemie se neobejdete

Je nutné připomenout, že pokud vyčistíte bazén až příliš brzy, budete muset bazén udržovat až do léta. To znamená, že bez chemie se neobejdete. S čištěním bazénu proto nespěchejte – čím dřív ho po zimě vyčistíte, tím dřív vám začne nepříjemná povinnost udržovat bazén v kvalitním stavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *