Sázení na zahradě

Poslední letošní sázení. Co ještě zasadit můžeme a co raději nesázet?

Jarní sázení se ne každému vydařilo. V mnohých částech republiky nepanovalo tak dobré počasí jako v jiných částech republiky. Některým lidem se velmi dařilo, jiní se bohužel pyšní pouze malinkým množstvím zeleniny, které si vypěstovali. Není však všem sázecím dnům konec. I v srpnu je možné vypěstovat si nějakou zeleninu, která ještě stihne vzejít, než přijdou první letošní chladné dny. Pokud jste milovníkem zeleniny, určitě nebudete váhat. A pokud se vám letos nepodařilo vypěstovat dostatečné množství zeleniny, nebudete váhat už vůbec.

Otázkou ale je, jaké druhy zeleniny se letos ještě vysázet mohou a na jaké raději máme zapomenout. Mnohé druhy zeleniny by nestihly vzejít, některé však vzejít stihnou.

Jaké druhy zeleniny ještě mohu vysázet?

Je hned několik druhů zeleniny, které ještě lze vysázet. Například ředkvičky vám stihnout vylézt dříve, než přijdou první letošní chladné dny. Kromě ředkviček je možné vypěstovat ještě salát nebo případně špenát. Co se týče zmiňovaných ředkviček, ty lze vysázet jakékoli – ať už to budou bílé, červené nebo žluté, vyjdou poměrně brzy, dokonce nás ještě neopustí sluníčko a ředkvičky už budou venku. U salátu si dejte pozor na místo, kam ho sázíte. Obecně platí, že lze zeleninu vysázet i na místa, kde už letos zelenina rostla. Jenom si musíte dát pozor, ať nesázíte zeleninu na místo, kde vyrostla zelenina velmi podobná.

Sázet můžete ještě semínka zelí. To je však potřeba dobře a pravidelně zalévat, aby rychle vyšlo. Zaléváme zpravidla ráno a večer, tabu je zalévání během poledne nebo během největších veder. V takových okamžicích je totiž sluníčko nejvíce nebezpečné a může zeleninu spálit.

Jaké druhy zeleniny nesázet?

Existují však druhy zeleniny, které už nesázet, protože by nestihly vzejít. K takovým druhům se řadí například brambory, dále také okurky nebo rajčata, která potřebují dlouhou dobu teplo a světlo, což v srpnu ne vždy je dopřáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *