Filtrace do bazénu

Vybíráme filtraci pro bazén. Je lepší písková nebo kartušová?

K horkým letním dnům se řadí i případné osvěžení v bazénu. Pokud jste si bazén pořídili až nyní, možná přemýšlíte nad tím, jakou filtraci do bazénu pořídit. Bez filtrace to zkrátka nejde. Ví to každý majitel bazénu, který se bez filtrace snažil bazén zachovat v použitelném, hezkém stavu. Filtrace je nedílná součást bazénu a je to další velká investice, která je na seznamu, až koupíte požadovaný bazén. Jelikož koupací sezona ještě zdaleka nekončí, je třeba filtraci vyřešit nyní, není možné nechat výběr filtrace až na příští rok. Horké letní dny nemají svého konce, proto jsme se rozhodli vám pomoct, ať výběr filtrace je pro vás to nejsnazší, co dnes uděláte.

Každá filtrace slouží k tomu, aby se zachycovaly případné nečistoty, které se do bazénu dostanou buď s vámi, nebo díky větru, který neovlivníme. Aby nečistoty ani počasí nijak neovlivňovaly koupání, pořiďte si správnou filtraci. Filtrace celého bazénu by měla probíhat maximálně tři až čtyři hodiny denně, není potřeba více. Samozřejmě vše se odvíjí od objemu bazénu.

Při výběru filtrace se zajímejte zejména o správný průtok, který je to nejpodstatnější u bazénových filtrací. Mezi nejpopulárnější filtrace se dlouhodobě řadí písková filtrace a také kartušová filtrace. Jakou zvolíte vy?

Písková filtrace

Písková filtrace je vhodná zejména pro chvíle, kdy se koupete často a hodně. Výhodou pískové filtrace je to, že náplň ve filtraci stačí vyměnit jednou za dva či tři roky. Vždy se musí člověk odvíjet dle toho, jak často se v bazénu koupe a jak často je filtrace používána. Písková filtrace dokonale zachycuje nečistoty a čistí bazén stejně, jak se čistí voda v přírodě.

Kartušová filtrace

Kartušová filtrace je také velmi oblíbená. Preferuje se však do takových bazénů, které se využívají jenom minimálně, například o víkendech na chatě. Kartušová filtrace je výhodnější zejména díky ceně, ovšem jak jsme zmínil, do často používaných bazénů se opravdu nehodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *