Vybíráme osvětlení do obývacího pokoje

Vybíráme osvětlení do obývacího pokoje

Co všechno patří do obývacího pokoje? Obývací pokoj je místnost, kde trávíme poměrně hodně volného času. Je to naše zázemí, kam se uchýlíme po dlouhém pracovním dnu. Také je to místo, kde přivítáme návštěvu nebo kde společně mluvíme o budoucnosti nebo o našich plánech. Jelikož zde trávíme opravdu hodně volného času, měli bychom si obývací pokoj zařídit k naprosté dokonalosti, měli bychom si do obývacího pokoje přinést hlavně osvětlení, díky kterému uvidíme na naše týdenní plány nebo na knihy, které budeme v obývacím pokoji číst. Jenže jak takové osvětlení do obývacího pokoje vybrat? 

Do obývacího pokoje patří rozhodně vhodné osvětlení, ale pravdou je, že si s klasickým stropním lustrem opravdu nevystačíme. Světlo v obývacím pokoji by sice nemělo být velice silné, na druhou stranu by nemělo být ani příliš slabé. Pojďme si proto říct, jak takové osvětlení obecně do obývacího pokoje vybrat, abychom měli v obýváku přesně tolik světla, kolik potřebujeme.  

V obývacím pokoji si typy osvětlení nakombinujte 

Přemýšlíte nad tím, jak to udělat s osvětlením v obývacím pokoji, V ideálním případě byste měli osvětlení nakombinovat. Jak jsme zmínili, s klasickým stropním lustrem si nevystačíte, ale je to rozhodně něco nezbytného. Kromě stropního lustru doporučujeme využít i LED pásky, u nichž lze měnit sílu osvětlení.  

Vhodná elektroinstalace je klíčová 

Abyste však mohli jednotlivé typy osvětlení nakombinovat v obývacím pokoji, je třeba mít vhodnou elektroinstalaci. Naštěstí pokud nemáte elektroinstalaci nejvhodnější, nemusíte se pouštět do celé rekonstrukce pokoje. Můžete využít přívodných kabelů nebo napájecích lištových systémů, díky nimž opravdu není rekonstrukce nutností.  

Pozor na styl, který zvolíte 

Nakombinovat jednotlivé typy osvětlení není zrovna jednoduché. Musíte se totiž strefit do stylu, který si zvolíte. Není dobré kombinovat vícero stylů dohromady, při výběru osvětlen zůstaňte u jednoho stylu, který vám nejvíce vyhovuje a který se vám líbí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *