Co je to lagom styl bydlení?

Co je to lagom styl bydlení?

Zařizujete svůj interiér a přemýšlíte nad tím, jaké dekorace a doplňky nakoupit, aby byla domácnost útulná a přesně podle vašich představ? Možností, jak toho dosáhnout, je celá spousta. Abyste se však vyhnuli tomu, že interiér bude působit spíše kýčovitě, doporučujeme se soustředit na jeden styl. A tím může být lagom styl bydlení, který bojuje za střídmost a je doslova vysazený proti lapačům prachu, které by za oním kýčovitým výjevem stály. 

Chladnější než hygge

Na první pohled vám může lagom styl bydlení připadat jako hygge, ale ve skutečnosti mluvíme o trochu chladnější odnoži tohoto stylu. Ve skutečnosti se jedná o univerzální design, který staví hlavně a rovnováze a také celkovému spojení s přírodou, díky čemuž není ona chladnost tak markantní, jak si asi myslíme.

Je důležité si uvědomit, že lagom styl bydlení není o luxusu. Je spíše o minimalismu, díky kterému se budete doma cítit příjemně a útulně. Kýčovitost zde nemá své místo.

TIP: Nezapomeňte, že i barva na zdi dokáže celý interiér doslova změnit celý styl a dobrý pocit z bydlení.

Odmítání přehnané zdobnosti

Samozřejmě si nemyslete, že by lagom styl bydlení byl natolik chladný, že byste se v něm dobře necítili. Jen se odmítají zbytečnosti, lapače prachu a zdobnosti, také kudrlinky nebo hromady doplňků, kterých k vykouzlení příjemného stačí opravdu jen špetka.

Lagom styl bydlení je zrcadlení útulnosti, jednoduchost, také praktičnosti a funkčnosti. Přesně na tyto vlastnosti pamatujte, až budete vybírat nábytek, materiál nebo barvy do takto zařízeného interiéru.

Dřevo hraje hlavní roli

Při výběru konkrétního zařízení by mělo hrát hlavní roli dřevo, jak ostatně bylo naznačeno. Kromě toho se nebojte ani pastelových barev, které jdou se dřevem ruku v ruce. A v neposlední řadě volte takové textilie, kterých nebude mnoho, ale ani málo. Tak akorát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *