Design ložnice

Do jakých stylů nejčastěji zařizujeme ložnici?

Ložnice by měla být synonymem pro oázu klidu. Ložnice je místo, kam se těšíme, když přijdeme z práce a když máme za sebou opravdu těžký den. Jenže pokud je ložnice nepříjemná a neútulná, mnohdy si raději usteleme v daleko příjemnějším obývacím pokoji. Jestliže si zrovna ložnici zařizujete, doporučujeme ji zařídit do nějakého hezkého stylu – jednoho stylu. Směsice stylů není ani moderní, ani příjemná. A my vám poradíme, jaké styly jsou vhodné, do jakých stylů zařídit svou ložnici.

Jelikož je ložnice místo, kde se musíme cítit dobře a útulně, nemůžeme ji zařizovat extrémně barevně. Barvy jsou pro nás rušivé elementy, které nám nedají v noci spát.

Rustikální styl je uklidňující

Svou ložnici můžete zařídit například do rustikálního stylu. Hlavní roli v tomto stylu hraje zejména příroda, a sice přírodní materiály. Nejen, že kvalitní postel či ostatní nábytek musí být ze dřeva, ale také dveře by měly být dřevěné, nejlépe masivní. Podlahy by také měly být masivní, ostatně je to drahá záležitost, proto doporučujeme spíše imitace masivní podlahy, což je mnohem levnější alternativa.

Co se týče motivů, květinový vzor je také specifický pro rustikální styl. S kombinací se dřevem docílíte velice uklidňující místnosti.

Zařizujeme ložnici do moderního, minimalistického stylu

Mezi námi se také nachází ti, kteří chtějí svou domácnosti zařídit do minimalistického stylu. Nejlepší je černobílá kombinace, která je protkaná výraznými bytovými doplňky, jichž však není moc. Minimalistický styl se vyznačuje jednoduchým nábytkem, minimalismus s sebou nenese žádné vzory, jen jednobarevnost.

Vintage styl připomene dávná léta

Ložnice se také může zařídit do vintage stylu, což je styl připomínající klasické retro. Jedná se však o venkovský styl, patří do něj starý nábytek, který může mít i oděrky či škrábance. Vintage materiály jsou dřevo, kov a také ratan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *