Živé vánoční dárky i letos. Co (nejen) dětem pořídit?

Živé vánoční dárky i letos. Co (nejen) dětem pořídit?

Vánoční svátky už klepou na dveře a většina rodičů se ptá na to, co má pořídit svým nejmenším členům domácnosti. Zatímco některé holčičky touží po panence a kluci po autíčku, najdou se mezi námi také ti, kteří by raději živý dárek. A ostatně není na tom nic špatného, děti by se měly naučit starat o živé tvory. Ale co by to tak mělo být?

Želvy jsou bezstarostné

I když se v mnoha domácnostech želvy staly členy rodiny až v pubertě dětí, nikde se nepíše nic o tom, že byste terárium z hliníkových profilů Aluhobby nemohli svým dětem pořídit daleko dřív. Nenáročné želvy totiž nevyžadují příliš péče ani pozornosti, prakticky se jim dává jenom jíst a sem tam se uklízí jejich příbytek. 

Navíc když dítě sáhne na želvu, protože si ji bude chtít prozradit, přes její krunýř se jí prakticky nic nestane. Ovšem i v tomto případě je zapotřebí k manipulaci s ní přistupovat se vší opatrností.

Rybičky jsou také zcela nenáročné

Vedle želv stojí za zvážení také rybičky, které jsou snad ještě více nenáročné než zmiňované želvy. Navíc nestojí tolik, stačí jim jednou denně nasypat jídlo, občas vyčistit akvárium a tím péče o tohoto domácího mazlíčka vlastně hasne.

Děti mohou sledovat tuto podívanou v akváriu, ale je pravdou, že se mnohdy pro děti stávají rybičky zcela nezajímavými, a tak se později o ně stará jenom rodič sám.

Hlodavci, kteří v noci nadělají paseku

A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na hlodavce, kteří bývají poměrně častým mazlíčkem. Křečci a morčata sice budou v noci dělat neplechu a přes den spát, ale děti se s nimi sem tam mohou pomazlit. Opět se vší opatrností, ale můžou.

Čemu se však musí nejmenší vyvarovat, je nějaké mačkání. V tomto případě musí mít zkrátka rodiče poslední slovo a musí vědět, jestli se k němu dítě bude chovat s dostatečnou láskou, nebo jestli je ještě zbrklé a nebude k hlodavci přistupovat s dostatečnou opatrností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *