Truhlík pro samostatný růst květin

Pořiďte si tento truhlík a rostliny porostou doslova samy!

Bez květin bychom neměli hezkou, útulnou a zabydlenou domácnost. Je nutné dbát na to, abychom měli dostatek květin v domě, protože jenom květiny nám zaručí příjemný pocit a dobrou atmosféru. Samozřejmě se chápe, že někteří lidé nemusí být těmi nejlepšími zahradníky roku, ale právě pro ně tu jsou druhy rostlin, které si žijí doslova svým vlastním životem a které lze pěstovat v truhlíku, v němž rostou květiny naprosto samy.

Pokud si pořídíte takový truhlík, můžete do něj nasadit jakékoliv druhy rostlin, nejen ty, které jsou pro pěstování nejjednodušší. Samozřejmě jelikož žijeme ve vynalézavé době, už v minulých letech jsme se setkali s celou řadou zajímavých projektů, které právě pojednávali o tomto nápadu – jednalo se vždy o koncept truhlíku, v němž rostliny rostly zcela samy. Jenže dokončena byla jenom hrstka z nich. To se však nedá říct o tomto projektu, který vám tu nyní chceme předvést a ukázat.

Jelikož jsou dnes velice populární bedýnky a různé boxy, do kterých dáváme nepotřebné věci, přesto jsou velice stylové a moderní, i tento truhlík najdeme ve formě bedýnky na nářadí. Nepoužívejte ji však právě na nářadí, ale raději na pěstování zeleniny a bylinek.

Jak přesně tato bedýnka vypadá?

Truhlík byl letos představen na berlínském veletrhu elektroniky a domácích spotřebičů IFA a jmenuje se „Click and Grow“. Jeho základem je plastové tělo, které není jenom základním kamenem tohoto produktu, ale slouží taky jako nádržka na vodu. Právě do něj se nasází speciálně tvarované plastové květináčky, které mají úzkou trubičku na konci, díky které se do květináčků vždy bude vlévat takové množství vody, jaké je potřeba.

Květináčky jsou narovnány jeden vedle druhého, každá pokojová rostlina má cestu ke světlu a v květináči otvor, který umožňuje bezproblémové kvetení. Pokud by se jednalo o květinu, která potřebuje více světla, je zde k dispozici osvětlení, které je zakomponované do držadel nad boxem. Osvětluje se šestnáct hodin každý den.

Proč zde rostou květiny rychleji?

V této minizahrádce rostou kytičky mnohem rychleji, a to právě díky elektrickému osvětlení. Podle odhadů je doba, která je mezi sázením a následnou sklizní, při pěstování v tomto květináči až o padesát procent rychlejší než v běžných květináčích či na zahrádkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *