Nezapomeňte na výměnu střechy

Jednou za čas nezapomeňte na výměnu střechy

Vlastnit dnes nějakou nemovitost, kterou se rozhodneme třeba pronajímat jiným lidem, to je dneska zkrátka trend. Touží po tomto přivýdělku velká většina z nás, ale je škoda, že si málokdo uvědomuje, jaká práce s tím vlastně je. Nemyslíme tím jenom nutnost podávat daňové přiznání, ale myslíme tím hlavně péči o nemovitost jako takovou. Jednou za čas se musí vymalovat, vyměnit okna, pokud jsou stará, nebo taky přijde čas i na výměnu střechy.

K takové výměně střechy může přijít i několikrát do roka. Nejčastěji to bývá v období dešťů, kdy zkrátka začne do domu zatékat. To je potom problém, který se musí vyřešit nejpozději do zimy, protože to bychom pak protopili majlant.

Jelikož jste majitelem domu, musíte se o střechu postarat. My vám přinášíme tip, který vás rozhodně nezklame.

Vsaďte na kvalitní krytinu z kovů

Nejvíce se při výměně střechy používají hlavně pozinkované oceli, dále taky hliník nebo titanzinek. Pokud však chcete vašemu domu zachovat moderní vzhled, měli byste vsadit na trochu něco jiného, co zvýší odolnost vůči počasí. Vsadit byste rozhodně měli na krytinu z kovů. Úhlová stojatá drážka dodává všem střechám jakýsi osobitý vzhled. Navíc krytinu z kovů najdete dneska už všude, a to v mnoha odstínech a dokonce i s dvouvrstvým vypalovaným lakem.

Proč je mezi lidmi tak neoblíbená?

Kolem krytin z kovů ale panují různé mýty. Ty říkají, že jsou při dešti velice hlučné, že odlétají nějaké části ze střechy, když silně fouká vítr, či dokonce že praskají na přímém slunci, a to hlavně díky tepelné roztažnosti. Jenže toto všechno jsou záležitosti spíše těch levných podob kovových krytin, které kupují ti, kteří chtějí ušetřit.

Jenže na střeše by se rozhodně nemělo šetřit. Pokud koupíte kvalitní kovovou střešní krytinu, máte zaručeno, že vám vydrží po celou dobu životnosti domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *