ruchu z ulice

Zbavte se otravného ruchu z ulice nebo přicházejícího od neukázněných sousedů

Brání vám někdo nebo něco v poklidném užívání si příjemných chvilek relaxace a ticha? V dnešní době, kdy snad každá osoba starší osmnácti let vlastní automobil, se dá těžko předpokládat, že ruch přicházející z ulic jen tak zmizí. Bohužel ale není hluk jen otázkou strojů, ale i neukázněných lidí. Například můžete mít vedle sebe souseda, který bez ohledu na ostatní dlouho do noci pouští hlasitou muziku nebo křičí jako smyslů zbavený.

Každý z nás občas potřebujete plnohodnotně užívat chvilek klidu, takže je potřeba k problému přistoupit s chladnou hlavou a pokud nejde situace vyřešit domluvou, musíte řešení problému vykročit naproti. A několik možných scénářů se vám opravdu rýsuje.

Jak bojovat s nepříjemným hlukem vašeho okolí?

  • odstraněním sluchových orgánů (žert)
  • kontaktování příslušných úřadů
  • špunty do uší
  • odhlučněním prostor vaší domácnosti

První možnost samozřejmě neberte vážně. Být jako Vincent Van Gogh by skutečně ničemu nepomohlo a nabízí se vám mnoho dalších, bezbolestných metod.

Kontaktování příslušných úřadů

Problém s nadměrných hlukem můžete oznámit příslušným úřadům a pokud to bude v jejich moci, dokážete tímto způsobem (alespoň částečně) dosáhnout svého. Ovšem je otázkou, na jak dlouho se vám to podaří. Neukázněného souseda může vystřídat další, ještě horší. A jistě nám dáte za pravdu, že neustálé žalování a domáhání se spravedlnosti je otravný, vleklý a často nedostačující běh na dlouhou trať.

Špunty do uší

Tímto způsobem se dá minimálně během spánku zařídit potřebný klid pro vaše sluchová ústrojí. Ovšem přes den se tento způsob řešení příliš nehodí a ani v noci to není úplně ideální, protože se tím připravíte o celkové vnímání všeho kolem a kdyby došlo k nějakému problému, který by mohl mít na vás, vaši rodinu a váš majetek nedozírné následky, zřejmě vás to nechá chladným.

Odhlučnění prostor vaší domácnosti

Jedničkou mezi všemi možnostmi se bezesporu stává odhlučnění vaší domácnosti. A jak se toho dá dosáhnout? Objednejte si odhlučnění od speciální firmy, která vyslechne váš problém a následně se postará o jeho řešení. Zbavíte se nadměrného rámusu, který vás do té doby sužoval a navíc se díky nutným změnám v interiéru dočkáte i dlouho odkládané a potřebné celkové rekonstrukce.

Ať už vás trápí hluk jakéhokoli charakteru vycházející odkudkoli, vyplatí se vsadit na odhlučnění stěny, která průniku zvuků do vaší domácnosti jednou pro vždy zamezí a vy si budete moci dopřát tolik potřebný a nerušený odpočinek, kdy se vám jen zlíbí. Protože fantazii a relaxaci se rozhodně meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *