5 tipů, co k snídani

5 tipů, co k snídani

Snídej sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli – staré známé přísloví, které bychom měli aplikovat do praxe každý den. Jenže každé ráno po probuzení nemusíme ihned vědět, co si připravit. Zatímco někdy máme chuť na jedno sladkého, jindy na slanost v kombinaci s kyselostí. Abyste nad výběrem snídaně neztráceli dlouho čas, sepsali jsme vám několik možností. Stačí si vybrat. 

Sladké vafle s ovocem

Ať už máte doma profi vaflovač nebo model pro méně náročné uživatele, vafle přichází vhod v případě, že máte chuť na sladkou snídani a že máte trochu času navíc. Sice si je můžete připravit o den dříve, ale, dejme si ruku na srdce, ani zdaleka nejsou tak dobré, jako když jsou čerstvě připravené. 

Aby byly vafle skutečně jídlem, na které budete myslet po celý den, vyšperkujte si těsto, ze kterého vafle připravujete. Mělo by být takové, aby výsledné vafle byly vláčné, kaloricky vyvážené a chuťově dokonalé. 

Vajíčka na sto způsobů

Pokud nemáte příliš času, můžete si udělat vajíčka. I když si mnoho lidí myslí, že je to stereotypní pokrm, není tomu tak. Vajíčka si lze připravit na sto různých způsobů. Míchaná vajíčka, omelety, ale také volská oka nebo avo toasty – fantazii se meze nekladou. 

Palačinky naslano i nasladko

Po probuzení si nejste jistí tím, jestli je pro vás ideální slaná nebo sladká snídaně? Pak budou tím pravým palačinky, které můžete připravit a poté si je naplnit tím, na co budete mít zrovna chuť. Zatímco někdy to bude sladká náplň, jindy spíše slaná. 

TIP: Elektrický chafing je ideální pro ohřívání jídla a udržování potravin v teple, zvláště v gastronomii.

Ovesná kaše pro zdravé ráno

Mnoho podob může mít i zprvu zcela obyčejná ovesná kaše. Na první pohled obyčejné jídlo, na druhý pohled vynikající a výživná snídaně, kterou můžete doplnit o to, co máte nejraději. Oříšky, ovoce, ale také rozinky nebo chia semínka. 

Když zaspíte, je tady jogurt s müsli

Také se vám může stát, že ráno zaspíte. V takovém případě hledáte tu nejrychlejší cestu k tomu, abyste se občerstvili. A zde přichází na scénu jogurt s müsli, po kterém se budete doslova oblizovat. Jakou příchuť mléčného výrobku si nakonec zvolíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *