Na co si dát pozor při pěstování zamioculcasu? Pěstování není tak snadné

Na co si dát pozor při pěstování zamioculcasu? Pěstování není tak snadné

Zamioculcas je pokojová rostlina, která se pěstuje velice hojně. Důvodem toho je nenáročná péče, kterou pokojová rostlina vyžaduje. Obecně se dnes pěstují hlavně stálezelené rostliny, které lépe zapadají do interiérů, ovšem zamioculcas mezi nimi vyniká a dominuje. Jedná se o velice moderní rostlinu, která se na trhu objevila před pár lety. I když byla teprve novinkou, nejeden člověk si ji ihned zamiloval. Jelikož nevyžaduje nic speciálního a je nenáročný, přesto se člověk může dopustit několika chyb, které mohou rostlinu zcela zahubit.  

Jak jsme zmínili, jedná se o nenáročnou pokojovou rostlinu proto, že nevyžaduje nic speciálního. Ať už je člověk zaneprázdněný sebevíc, o tuto rostlinu se zkrátka starat stihne. Sem tam zalít, sem tam pokropit.  

Aby vám i tato nenáročná pokojová rostlina opravdu vydržela, dopřejte jí to, co skutečně potřebuje, a nedopouštějte se zbytečných chyb.  

Umístění hraje roli 

Každá pokojová rostlina by měla být umístěna tam, kde se jí daří. U zamioculcasu je to stanoviště s rozptýleným světlem. I když si řada lidí myslí, že roste opravdu kdekoli, že požadavky na světlo nemá, není to tak. Neměl by se dávat do tmavých chodeb nebo rohů, stejně tak mu nepropívají přímé sluneční paprsky, které jsou nejsilnější během pravého poledne.  

Samozřejmě sám zamioculcas počítá s tím, že i na stanovišti, kde během roku je rozptýlené světlo, bude během zimy světla o něco méně, ale na to je připraven.  

Jak na hnojení 

Pokud chcete, aby se pokojové rostlině jménem zamioculcas nadměrně dařilo, měli byste ho jednou za čas přihnojit. U hnojení zamioculcasu platí jedno pravidlo, a sice v zimě ne, v létě ano. I rostlina v květináči potřebuje jednou za čas živiny, proto jí je dodejte ideálně ve čtrnáctidenním intervalu.  

Pokud hnojení nestíháte z časových důvodů, co zkusit hnojivé tyčinky? Ty se jen zapíchnou do zeminy a vydávají tolik hnojiva do půdy, kolik rostlina potřebuje. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *