Proč investovat do solárních panelů právě nyní?

Proč investovat do solárních panelů právě nyní?

V současné době roste zájem o fotovoltaické panely. Pokud ještě nepatříte mezi majitele domů, na jejichž střechách se solární panely vyjímají, nabízí se otázka, co vám brání v investici. Ať už je to cokoliv, neměli byste své stanovisko přehodnotit? Přece jenom právě nyní je ten nejlepší čas na to, abyste do solárních panelů zainvestovali. Jaké jsou k tomu důvody?

Fotovoltaika je stále dotovaná státem

Možná je tou zásadní překážkou fakt, že solární panely nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Tím byste se však neměli nechat zastrašit. Aktuálně je možné požádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Dotační program funguje stabilně už šest let a zatím je spuštěn do konce letošního roku. Není nač váhat. 

Je mylné se domnívat, že výška dotace se dotýká jenom nízké sumy peněz. Výše jednorázového finančního příspěvku se může dotknout až 150 tisíc korun, což je znatelná suma, která velmi potěší rodinnou kasu. Obecně však platí, že dotace může být stanovena maximálně na padesát procent způsobilých výdajů. 

Lze zkombinovat fotovoltaiku s vytápěním

Fotovoltaické elektrárny jsou jedním z úsporných opatření, do kterých můžete investovat. Není to však jediná věc, která sníží energetickou náročnost rodinného domu. Lze ji například zkombinovat i s vytápěním, čímž se docílí ještě výraznější úspory energií. Snižte energetickou náročnost rodinného domu co nejvíce to půjde. 

Dnešní solární panely využívají různé systémy akumulace. Pravděpodobně nejznámější je možnost uložit energii do ohřevu teplé vody nebo do baterií. Poměrnou novinkou jsou inteligentní systémy, které řídí teplotu v domě na základě vyrobené energie. 

Dosáhnete úspor už v nadcházející sezoně

Díky solárním panelům se můžete hned v nadcházející sezoně těšit z výrazné úspory. Nejen, že tím potěšíte svou peněženku, ale také planetu, která je za nízkou energetickou náročnost rodinných domů velmi ráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *