Filtrační konvice: šetří peníze i zdraví

Filtrační konvice: šetří peníze i zdraví 

Nechutná vám voda z kohoutku, ale z ekologických či finančních důvodů nechcete kupovat balenou vodu v PET lahvích? Máme pro vás řešení. Budete pít chuťově lepší vodu, ušetříte, a navíc ochráníte vaše kuchyňské pomocníky jako třeba kávovar nebo rychlovarnou konvici! Filtrační konvice je pomocník, který se v domácnosti vyplatí. 

Jak to funguje? 

V pitné kohoutkové vodě bohužel můžeme najít (a cítit) nadměrné množství chlóru, zbytky pesticidů či těžkých kovů a mikročástice pevných látek z vodovodního potrubí. Všechny látky mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Filtrační konvice je nádoba na vodu s filtrem, který do pár minut vodu z kohoutku pročistí, a vy si můžete do sklenice nalít průzračnou, čistou a chutnou vodu bez chemického koktejlu.  

Proč se vyplatí? 

Filtrovaná voda je šetrnější pro náš organismus a ulehčuje našim játrům, které mají na starost detoxikaci chemických látek z organismu. Šetrná je také k našim peněženkám. Filtr v konvici umí odstranit vodní kámen a nadměrnou tvrdost vody, proto díky filtrované vodě může velmi snadno prodloužit životnost jiných spotřebičů. Do filtrační konvice potřebujeme pouze kohoutkovou vodu, jejíž pořizovací cena je oproti balené vodě velmi výhodná.  

Je filtr bezpečný? 

Součástí každé konvice je filtr s různými vlastnostmi a několika filtračními stupni – odstraní hrubé i drobné nečistoty, snižuje tvrdost vody, odstraňuje některé rozpuštěné těžké kovy a také chlór, který vodě přidává nepříjemnou pachuť. Některé filtry více upravují pH vody, jiné umí dodat vodě i potřebné minerály jako například hořčík. Po přibližně 150 litrech přefiltrované vody je třeba filtr vyměnit a konvici umýt. Údržba je ale rychlá a jednoduchá. Velkou výhodou je, že jsou filtry ekologické a 100% recyklovatelné, životní prostředí jimi tedy nezatížíte a svému tělu dodáte kvalitní a zdravou vodu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *