Zdravé barvy

Malujete místnosti domu? Zdravé barvy mají přednost

Jednou za čas je nutné celý dům vymalovat. Je to z toho důvodu, že zdi mohou být ušpiněné, zaprášené, už zkrátka nemají takovou barvu jako dřív. Malování je skutečně nutností, ovšem je to jistý investice, do níž se člověku chce jednou za čas. Pokud jste se rozhodli malovat, doporučujeme se soustředit na takzvané zdravé barvy, které nejsou plné škodlivých látek.

Při vybírání vhodných barev si většinou vybíráme podle ceny nebo podle konkrétního odstínu. Málokdo však ví, že mohou být barvy i zdraví nezávadné. Kromě toho, že si budete vybírat barvy podle složení a podle škodlivosti, nezapomeňte si barvy vybírat i podle toho, jak působí na naši psychiku. Přece jenom každý ví, že v barvách je moc. Ne jakákoli barva se hodí do naší ložnice nebo do našeho obývacího pokoje.

Jelikož o složení barev není třeba mluvit, každý člověk si koupí barvu dle svého vlastního uvážení, můžeme vám však říct o tom, jak jednotlivé barvy působí na naši psychiku. Nevymalujte své místnosti domu barvou, která ve vás vyvolá strach či úzkost. Je třeba, abyste se doma cítili v bezpečí, pohodlně a příjemně, nikoliv bezmocně a depresivně.

Jak vymalovat kuchyni či obývací pokoj?

V kuchyni či v obývacím pokoji trávíme nejvíce času. Koná se zde to hlavní z jednoho dne. Do obývacího pokoje si zveme návštěvu, v obývacím pokoji odpočíváme po obědě. Lidé si většinou myslí, že do těchto místností domu můžeme dát jakoukoliv barvu, ale není to pravda. Vymalovat obývací pokoj či kuchyni není tak jednoduché, jak se zdá.

Do těchto dvou místností (případně do jídelny či pracovny) se nehodí pestré tóny, které nás nenechají v klidu. Pokud toužíte po barvách, vždy je smíchejte s bílou a vytvořte tak tlumený tón, který už je pro tyto místnosti domu vhodný.

Jak vymalovat ložnici?

Do ložnice se taktéž nehodí pestré barvy, a to z toho důvodu, že nás musí stěny ložnice uklidňovat. Jemné tóny chladnějších barev jsou povoleny, zakázány jsou odvážnější, syté odstíny.

Jak vymalovat dětský pokoj?

Co se však týče dětského pokoje, ten může být pestře vymalován. Dítě je hravé, stěny ho budou povzbuzovat. Navíc děti barvy milují, tudíž si zamilují i svůj pokojíček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *