moderní jídelna

Tipy a rady, jak by měla vypadat moderní jídelna

Pokud nejste majiteli moderní domácnosti, snažíte se ji rekonstruovat či modernizovat. Důvodem je to, že se za zastaralou domácnost stydíte, všichni sousedi se pyšní multifunkční kuchyní a velkou televizní obrazovkou, po čemž také toužíte. Když se totiž podíváte na svůj dům či na své interiéry, vidíte jen zastaralou lavici v jídelně a spálený stůl, který byl popálen od svíčky při prvním adventu loňského roku. Je načase to změnit. Začněte jídelnou, protože právě v této části domu se schází rodina a má zde být příjemně, když se zde jí.

Sice existuje hromada časopisů o bydlení, kde mají dopodrobna na několika stránkách rozepsáno to, jak by měla moderní jídelna vypadat. Kdo by se však tolika časopisy chtěl probírat, když všechny podstatné informace jsou v jednom článku! A tady jsou.

Masivní stůl je dominanta jídelny

V každé moderní jídelně musí být jídelní stůl, dnes je moderní zejména masivní stůl, který je z masivního druhu dřeva. Neměl by být malý, ideální je pro čtyři až šest osob po bocích. Co se týče židlí, dnes jsou moderní zejména masivní židle vysoké potažené látkou, ale neohrnujte nos ani nad kovovými židličkami, které mají plastové sedátko. Může se na ně přehodit kožešina a vypadají velice stylově.

Koberec do jídelny? Ano nebo ne?

Mnozí lidé se pozastavují nad kobercem. Přece jen pokud mají podlahu domu ze studených kachliček, je třeba zvážit koberec. Koberec ano, sice je moderní zejména s vysokými chlupy, ale do jídelny volte drobný koberec nižších chlupů, který nebude větší než stůl a židle k němu přistrčené. Zároveň platí, že koberec nesmí být menší.

Jedno světlo nestačí

V jídelně se nyní zaměřte i na množství světel, které rozmístíte nad stůl. Stylová jsou zejména tři světla vedle sebe poskládána, která jsou lesklá – ideálně měděná nebo stříbrná. Vkusně vypadají i drátěná světla, která jsou velkým hitem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *