Venkovní schody

Venkovní schody jsou oříšek. Co musí mít?

Když se budují venkovní schody, musí se myslet především na bezpečnost. Bezpečnost je skutečně na prvním místě, přes to vlak nejede. Venkovní schody jsou nebezpečím po celý rok, nikoli jen v zimě, kdy schody zamrzají kvůli velkému množství sněhu, jež na nich ulpívá. Jsou nebezpečím i v jiných ročních obdobích, přece jen déšť doprovází skutečně každé roční období, tomu se nevyhneme. V případě, že si venkovní schody zřizujete, přinášíme několik tipů.

Nášlapy pro větší bezpečnost

Každé schody by měly mít nášlapy, nejlépe nášlapy z pororoštů. Neulpívá na nich déšť, navíc sníh jimi propadá, tudíž je zajištěn bezpečný pohyb po celý dlouhý rok. Díky tomu, že jsou pororoštové nášlapy vlastně děravé, je snadnější jejich údržba.

Pokud nejsou zmiňované nášlapy vaším oblíbencem, a rozhodnete se do nášlapů neinvestovat, měli byste shody opatřit alespoň protiskluzovou ochranou, která zajistí bezpečný pohyb, což ostatně potřebujete.

Do jakých schodišť se nejčastěji investuje?

Velice často se investuje do celokovových schodišť, ale stylověji vypadají dřevěná schodiště. Neohrnujte nos ani nad kombinací těchto dvou materiálů.

Ať už se však rozhodnete pro jakékoli venkovní schody, na paměti byste měli mít i jejich neustálou údržbu. Chcete přece, aby schody vydržely o nejdéle. I schody mohou zrezivět, může je napadnout koroze nebo dřevo může popraskat. Aby se nic z toho nestalo, pravidelně o schody pečujte. Dřevěné schody je třeba jednou za čas natírat ochrannými oleji, kovové schodiště je třeba jednou za čas obrousit a případně přelakovat.

Jaký typ schodiště zvolíte vy?

Na výběr je mnoho typů. Nejoblíbenější je jednoznačně točité schodiště, které nezabere tolik prostoru. Segmentové schodiště se však každému prostoru přizpůsobí. Čím dál častěji se pořizuje také bočnicové schodiště, jehož základem je kovová bočnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *