Citron jako učiněný zázrak

Citron jako učiněný zázrak. Víte, jak ho použít při uklízení?

Uklízení je činnost, kterou ne každý vykonává rád. Mnozí se úklidu vyhýbají, protože nemají dostatek pomocníků, kteří by úklid ulehčili. Samozřejmě těmi pomocníky se nemusí myslet jen členové rodiny, ale také účinné přípravky nebo vychytávky, s jejichž pomocí půjde uklízení doslova jako po másle. Málokterá hospodyňka však ví, kolik takových pomocníků se skrývá u ní v kredenci. Jedním takovým pomocníkem je citron, kterého sice neskladujeme přímo v kredenci, ovšem většinou ho doma máme.

Citron se považuje za učiněný zázrak. Nejen, že má v sobě obrovské množství vitaminů, ale také je skutečně nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Víte o jeho síle?

Snadno zatočí s vodním kamenem

Vodní kámen sužuje velmi často pračku, ale také varnou konvici. Zatímco do pračky sypeme mnohé přípravky, které slibují zbavení se vodního kamene, varné konvice mnozí z nás vyhazují hned, co se v konvici vodní kámen vyskytne. To však není správný postup. Varné konvice není třeba vyhazovat hned, co se vodní kámen objeví. Je možné proti němu bojovat, a to se zmiňovaným citronem.

Citron stačí nakrájet na kolečka a společně s vodou dát do varné konvice. Následuje dvojité vyvaření a vodní kámen je pryč. Tak snadné to je.

Hravě si poradí se spáleninami na pánvích

Máte velmi cenné nádobí, konkrétně pánve, a bohužel se stalo, že jste připálili hlavní chod? Nemusíte používat drátěnku, která povrch pánve jenom poškodí. Raději využijte síly citronu. Opět stačí, když citron nakrájíte na kolečka a přejedete citronem po spáleninách. Poté citron nechte na spáleninách působit a jen přidejte krapet vody. Po hodince půjdou spáleniny snadno setřít pouhou houbou, ať už byly sebevíc velké.

Citron je zaručený způsob, jak snadno a hravě odstranit nečistoty a problémy z kuchyňských potřeb tak, aby nedošlo k jejich zničení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *