Osaďte truhlíky verbenami. Poradíme, jak je pěstovat

Osaďte truhlíky verbenami. Poradíme, jak je pěstovat

Na jaře je čas vysázet truhlíky oblíbenými květinami. Truhlíky následně krásně rozestavíme nejen na balkonech, ale také na zahradách nebo u domu, kde si jich návštěvy všimnou na první pohled. Nabízí se otázka, jestli i letos do truhlíků nasadit to, co vloni. Neopičte se, letos to zkuste s něčím trochu jiným

a barevnějším – zkuste to s verbenami, které milují sluníčko a které kvetou bohatě od léta až do konce chladného října.

O verbenách jste jistě slyšeli. Jedná se o poměrně oblíbenou květinu, která se sází do truhlíků nejen na balkony. I když je to kříženec mnoha amerických druhů, pravdou je, že se tato rostlina považuje spíše za domácí letničku. Dnes je k zakoupení v mnoha barevných provedeních. Učaruje vám klasická fialová odrůda nebo raději sáhnete po červené alternativě?

Daří se jí tam, kde je dostatek světla

O verbenách lze konstatovat, že se jim daří hlavně tam, kde je dostatek sluníčka. Pokud máte nějaké místo, kam celoročně svítí sluníčko, tam se bude květině dařit nejlépe. Společně s dostatkem světla si přeje také dostatek vláhy, sluníčko její půdu vysušuje. I když však sluníčko vysušuje půdu, rostlina neutrpí úpalem.

Odborníci doporučují rostlinu zalévat každý třetí den, pokud neprší.

Co se týče hnojení, odborníci doporučují verbeny přihnojovat každý týden. Ideální je tekuté hnojivo určené balkonovým květinám. S pravidelným přihnojováním by mělo začít zhruba dva týdny po výsadbě.

Jaká barva učaruje vám?

Jak již bylo zmíněno, v současné době je možné zakoupit si hromadu odrůd verbeny. Nejčastěji se pěstují v různých skupinách, například ve skupině Tamari nebo Tukana. Skupina Taliem obsahuje spíše robustnější verbeny v pestrých tónech barev.

K typickým barvám verbeny patří fialová, ale najdete ji i v červené nebo v bílé. Existují i růžové varianty nebo odrůdy vícebarevné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *