Straší krtek na zahradě? Možnosti, jak se ho zaručeně zbavit

Straší krtek na zahradě? Možnosti, jak se ho zaručeně zbavit 

To zklamání, když zjistíte, že krtek nevypadá jako z pohádky O krtečkovi a kalhotkách, přichází na scénu ve chvíli, kdy na své zahradě objevíte nejen první krtkovy hromádky, ale také se vám podaří samotného krtka přistihnout, jak vykukuje ze svého domečku. Je však nevítaným společníkem a hostem vaší zahrady, kterého je nutné co nejdříve zlikvidovat, než napáchá škody. Jak ale na to? 

Malý svými rozměry, ale přesto velký likvidátor 

Člověk by to do malého krtka ani neřekl, jak velkým likvidátorem může být. Zejména když si vzpomenete na onu animovanou pohádku, která krtka vykreslovala v tom nejlepším světle. Pokud bychom měli opomenout fakt, že svými hromádkami a tunely pod zemí nepřidává zahradě zrovna na kráse (spíše na kráse ubírá), kvůli svým podzemním tunelům také likviduje prakticky všechno, co se mu postaví do cesty.

A bohužel řadu květin nebo plodin, které po kontaktu s ním začínají chřadnout a hynout. I z toho důvodu je velmi podstatné, abyste se snažily tohoto nevítaného společníka co nejrychleji zbavit. Někdy si vystačíte s obyčejnou kočkou, jindy vám však kočka pomoct nemusí.  

Ne všechny rostliny krtkovi voní 

Mezi možnosti, jak se zbavit krtka na své zahradě patří vysázení rostlin, které nejsou krtkovi zrovna sympatické. I když se vám to možná nezdá, jelikož krtek ruinuje na vaší zahradě opravdu všechno, přesto existují rostliny, které mu nejsou zrovna „po chuti”. Sem patří například afrikány, česnek nebo pryšec křižmolistý.  

Když ani rostliny nepomůžou 

Pokud vám nepomohly ani rostliny, můžete do krtčích nor vložit kousek hadru nebo novin, jež budou namočeny v benzínu nebo naftalínu. Případně můžete do chodbiček nastrouhat čerstvou citronovou kůru.  

Existují ale však také aromatické kuličky vyrobené přesně k tomuto účelu nebo využití speciálních pastí, jež se zakopou do země a krtka odradí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *