Mušky v bytě umí potrápit. Jak se jich zbavit?

Mušky v bytě umí potrápit. Jak se jich zbavit? 

Létá kolem vás stále velké množství drobných mušek, které vás zkrátka a dobře umí potrápit? Nevadí, mušky v bytě nejsou žádným problémem, pokud víte, jak na ně vyzrát a jak si s nimi poradit. Říká se jim také octomilky a patří k běžnému nevítanému hostovi, se kterým v nejedné domácnosti zápasí. Pokud se vám doma objeví, a to zpravidla kvůli hnijícímu ovoci, maximálně se vynasnažte, abyste je co nejdříve dostali z interiéru ven. Dříve, než dojde k jejich přemnožení. 

Prevence jako nejlepší bojovník 

Jak by řekli deratizátoři – nejvhodnějším bojovníkem proti octomilkám je samotná prevence. Jenže pokud se vám v domácnosti začnou mušky množit (jak už bylo zmíněno, nejčastěji za to může hnijící ovoce nebo ovocné šťávy), je už na nějakou prevenci pozdě.  

Samozřejmě do budoucna se hodí vědět, že byste se nejen měli vyvarovat hnijícímu ovoci na kuchyňské lince, ale také byste měli pravidelně vyhazovat koš a také čistit kuchyňský dřez. 

Ukliďte celý byt či dům 

Než se octomilky ve vašem interiéru přemnoží, doporučujeme kompletně uklidit celý byt. Zejména si projděte jednotlivé položky ve spíži a celou ji také pořádně ukliďte. Kvalitně vyčistěte veškeré police, otřete je a teprve poté přistupte k samotnému vyhubení.  

Poté, co pouklízíte, máte několik možností. Zatímco někdo sáhne po chemické cestě, kdy se například zaměří na hubení pomocí Biolitu, jiný zase koupi trochu přírodní lapač octomilek. 

Koření, do boje! 

Na mušky v bytě funguje také mnoho dalších přírodních metod, kupříkladu konkrétní koření. S nevítanými společníky s poradí například hřebíček, který má tak silné aroma, že dokáže zastrašit drtivou většinu těchto nevítaných hostů.  

Octomilky také efektivně zaženete pomocí citronu, který stačí nastražit například pod potravinovou fólii, na kterou se mušky přilepí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *