Zapomenutý úložný prostor v kuchyni, který se hodí komukoliv

Zapomenutý úložný prostor v kuchyni, který se hodí komukoliv

Kuchyňské linky jsou čím dál menší a v bytech o dvou místnostech není metrů nazbyt. V pár skříňkách ale schází cenný úložný prostor. Je tedy třeba naplno využít i sebemenší skulinu. 

Velká změna   

Žijeme v době, kdy musíme počítat každou korunu. Šetří se na byt, auto, dovolenou, školní pomůcky, nové boty, multifokální brýle, pračku a do rezervy na důchod. Žijeme v presu a postávání v kuchyni není na pořadu každého dne jako tomu bylo ještě pár let zpátky. Důraz na to, aby byla kuchyňská linka velká a byl v ní dostatek prostoru pro práci i zásoby, je fuč.  

Dvě skříňky, jedna police na talíře a to je vše. Co ale dělat ve chvíli, kdy se nádobí přeci jen nakupí a prostoru zkrátka není? Naštěstí jsou v každé kuchyni opomenutá zákoutí, kde je možné najít malé skrýše a mírně navýšit úložné kapacity.  

Od podlahy  

Většina kuchyňských linek má sokl, který ji o pár centimetrů zvyšuje. Pro většinu lidí jde o nezajímavý prvek, který není možné nějak využít. Opak je ale pravdou. Vyměňte ho za výsuvnou variantu a uložte tam například prkénka na krájení zeleniny nebo plechy a plochou váhu. Jde sice o malou úsporu, ale snadno tam vsunete příslušenství, které v klasickém šuplíku nebo skříni zabírá poměrně dost místa.  

Temné zákoutí  

Je-li kuchyňka rohová, pravděpodobně je skříňka nevyužitá a jen zabírá cenný prostor. Dokupte speciální pořadače a kovové police a přivrtejte je zevnitř na stěny nebo místo využijte pro úschovu spotřebičů a nádobí, které není v provozu každý den jako je pomalý hrnec, remoska, horkovzdušná fritéza nebo vály a formy na pečení.  

Od shora dolů  

Kuchyňská linka. To nejsou jen regály a skříně. Ale i plonkový prostor mezi lednicí a skříní, mezi myčkou a policemi. A právě tam se nachází místo tak akorát na uložení smetáku. Nebo zakomponování výsuvného systému netypického tvaru. Dlouhý, vysoký a štíhlý. Uvnitř jsou jen kovové pořadníky na nezbytnosti jako jsou mouky, soli, koření, těstoviny, pixly s rýží a spoustu dalších drobností. Stále při ruce a zaberou minimum místa.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *