Výhody montovaných garáží, aneb proč si jednu takovou pořídit?

Výhody montovaných garáží, aneb proč si jednu takovou pořídit?

Jednoduchá a rychlá montáž, lehká konstrukce, nízká cena a velká designová variabilita. Montované garáže se stávají trendem v garážovém stání. Už dávno přitom nepřipomínají robustní ocelové krabice, ale mohou mít barevnou omítku nebo imitovat dřevostavbu. Ani se zabezpečením nebývá vůbec žádný problém.

Nízká cena, kvalitní zpracování

Náklady na plechovou montovanou garáž jsou mnohem nižší než na betonovou. Jelikož se montuje z prefabrikovaných dílů, celá výstavba nezabere víc než pár hodin. Stejně snadno se dá garáž i rozmontovat a přenést na jiné místo, například v případě stěhování. Stačí jen znovu připravit betonové základy. Další výhodou je, že pro výstavbu garáže nepotřebujete stavební povolení.

Stěny garáže bývají vyrobené z kvalitních žárově pozinkovaných plechů, což znamená, že jsou velmi odolné. Pokud garáž plánujete alespoň částečně využívat jako dílnu, je tento materiál daleko vhodnější než například dřevo. Montované garáže mají velmi dlouhou životnost i při naprosto minimální péči. Snadno odolají nepříznivým vlivům počasí i zatížení sněhem.

Vysoká variabilita

Máte víc aut nebo v garáži potřebujete mít prostor i na odkládání nejrůznějších věcí? Pak je vhodné zvolit rovnou dvojgaráž, která bude dostatečně prostorná. Variabilní design snadno skloubíte s domem, u kterého bude garáž stát.  Vybrat si totiž můžete stejnou barvu omítky, jakou má dům, zvolit si barvu a typ dveří, a dokonce také typ střechy – líbí se vám spíše sedlová, nebo rovná pultová?

Elektřina v garáži? Proč ne?

Při současných možnostech není problém ani se zavedením elektřiny. Rozhodně nejde o zbytečnost – čas od času si budete potřebovat rozsvítit světlo, zapojit nářadí nebo budete chtít nainstalovat automatické otevírání vrat. Spotřeby energie se bát nemusíte, náklady většinou nepřesáhnou pár stovek ročně. Při nízké pořizovací ceně a nízkým nárokům na údržbu jsou montované garáže velmi ekonomickou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *